Organizator:

Otwieramy Targi Książki i zapraszamy na pierwszy dzień!

Podziel się

To już dzisiaj – pierwszy dzień XXI edycji Targów Książki! Na Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszamy wszystkich miłośników literatury, bo atrakcji dziś nie zabraknie. Przypominamy: 4 sceny, ponad 170 wystawców, 100 autorów, strefy autografów. Sprawdź, co w dzisiejszym programie.

Przez cały dzień zachęcamy do odwiedzania stoisk wydawnictw w pawilonach 7 i 8 – dzisiaj jesteśmy od 10:00 do 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Targi Książki oficjalnie rozpoczniemy o godzinie 14:00 na Scenie Alei Lipowej, jednak już wcześniej odbędą się pierwsze spotkania autorskie. Spotkania będą odbywać się jednocześnie na 4 scenach: Alei Lipowej, w pawilonie 7 oraz na dwóch scenach w pawilonie 8 – sprawdź szczegółowy program spotkań. W piątek zobaczymy się m.in. z Marcelem Mossem, Agnieszką Dydycz, Radosławem Nawrotem czy Julią Łapińską.

W dzisiejszym programie także m.in.:

- wykład Piotra Dobrołęckiego, redaktora naczelnego „Magazynu Literackiego Książki” – „Przed nami piękny rok?”,

- spotkanie „Jak zdygitalizowaliśmy Jeżycjadę? Synchrobook – wyższa forma ewolucji książki. Teoria, praktyka, przyszłość” organizowane przez Legimi,

Przez cały dzień zapraszamy również do odwiedzania Giełdy Winyli, Strefy Komiksu i Salonu Ilustratorów. Nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin – przygotowaliśmy m.in. Strefę Scrabble oraz Strefę Rodzinnego Czytania dla najmłodszych. Koniecznie zajrzyjcie do Strefy TikToka, gdzie będziemy gościć członków grupy TikTok BookClub i wspólnie tworzyć coś zupełnie nowego.

Sprawdź programy:

- spotkań autorskich na stoiskach wydawnictw

- warsztatów dla dzieci

- spotkania w salach konferencyjnych

Na terenie targów znajduje się restauracja Garden City, do której serdecznie zapraszamy na smaczne posiłki. Dodatkowo, podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne – bistro i coffee pointy.