Organizator: Grupa MTP

O targach

Podziel się

Zapraszamy na Poznańskie Targi Książki!

Już wkrótce Poznań ponownie stanie się stolicą literatury. Zapraszamy na XX edycję Poznańskich Targów Książki.  

Poznańskie Targi Książki dowodzą, że Polacy jednak czytają i wspierają kulturę. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta - zarówno największych i znanych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski i zagranicy.

A skoro o pisarzach mowa, to oni również chętnie odwiedzają Poznańskie Targi Książki – wydarzenie obfituje w liczne spotkania z autorami (ponad stu w 2020 roku), które przyciągają do stolicy Wielkopolski wielbicieli książek z całego kraju.

Poznańskie Targi Książki to także ilustracje w najlepszym wydaniu. Każdy uczestnik targów może podziwiać wystawę z cyklu Mistrzowie Ilustracji, gdzie znajdują się dzieła wybranego mistrza, a także Salon Ilustratorów, który jest miejscem prezentacji prac artystów młodego pokolenia.

Misją targów jest promocja czytelnictwa w Polsce, dlatego też zapraszamy rodziców z dziećmi do uczestniczenia w zajęciach w Strefie Naj Naj i w innych Strefach Warsztatowych przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Ważnym elementem Poznańskich Targów Książki są konferencje, panele  i spotkania branżowe  adresowane do różnych grup uczestników: bibliotekarzy, nauczycieli, księgarzy, tłumaczy, wydawców, blogerów, pisarzy. Udział w nich uznanych prelegentów i ekspertów  sprawia, że targi stają się źródłem cennych informacji i nieocenioną okazją do wymiany poglądów w gronie fachowców.

„Książka”, „kultura” i „sztuka” to słowa, które odmieniamy przez wszystkie przypadki podczas targów, dlatego istotną składową imprezy jest także Strefa Komiksu, Strefa Scrabble czy Giełda Winylowa. Wymienione punkty programu oraz szeroki przekrój wydawnictw pokazują jak eklektycznym wydarzeniem są stale rozwijające się Poznańskie Targi Książki.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

W tym samym czasie i miejscu odbywają się Targi Edukacyjne oraz konferencja dla osób profesjonalnie zajmujących się książką – Book Marketing.