Organizator: Grupa MTP

Salon Ilustratorów 2020

10:00 - 16:00
Pawilon 7
Organizator: PTWK
Nowa odsłona jednej z najciekawszych wystaw w Polsce. Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców. Dlatego też Salon usytuowany jest na ekspozycji targowej.

Wystawa Mistrzowie Ilustracji 2020

10:00 - 16:00
PAWILON 7
Organizator: PTWK
Podczas Poznańskich Targów Książki odbędzie się wystawa z cyklu "Mistrzowie Ilustracji". Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Janusza Grabiańskiego, znakomitego polskiego artysty grafika, plakacisty, ilustratora książek i serii wydawniczych.

ZROZUMIEĆ, PRZEŻYĆ, ZOBACZYĆ - Wiersze Józefa Ratajczaka - wystawa prac

"ZROZUMIEĆ, PRZEŻYĆ, ZOBACZYĆ" to nazwa wystawy poświęconej wierszom Józefa Ratajczaka. Autorami prac są uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak.

„Zagrajmy w poezję”

11:00 - 12:30
Paw. 7, strefa warsztatowa III
Interaktywne warsztaty interpretowania poezji przeznaczone dla starszej młodzieży. Jak w prosty i twórczy sposób zrozumieć wiersz, wykorzystując informacje tekstowe i wizualne? Problematyka związana z warsztatami: przekład intersemiotyczny, synestezja, czytanie kodów pozawerbalnych – wszystko w formie zabawy z kartami dixit, która umożliwi wydobycie warstw i sensów utworu lirycznego.

Zaprojektuj własną okładkę

11:00 - 16:00
Paw. 8, strefa warsztatowa IV

Warsztat "Zabawa - dziecięcia wolność i wyobraźnia"

11:00 - 12:00
Paw. 7, strefa warsztatowa II
Warsztaty na podstawie książki Emmy Adbåge pt. Dołek Wydawnictwa Zakamarki. W czasie spotkania poznamy opowieść o najlepszym miejscu do zabawy - Dołku za salą gimnastyczną. Wyzwolimy naszą kreatywność i wyobraźnię, by zanurzyć się w twórczym działaniu.

Przedsiębiorczość? SPRAWDZAM! Warsztaty dla klas V-VII

13:00 - 14:00
Paw. 7, strefa warsztatowa
Masz przedsiębiorczą naturę? Palisz się do działania? Ta książka jest dla Ciebie. Wiesz już, że chcesz założyć swój pierwsze biznes, ale… pytania zaczynają się mnożyć. Jak zacząć? Skąd pieniądze na start? Gdzie i pod jakim szyldem? Kogo zatrudnić? Jak ustalić cenę? Co to jest mikro i makrootoczenie przedsiębiorstwa? Czy warto myśleć tylko o sobie, czyli CSR? Mnóstwo pytań, na które odpowiedzi znajdziesz w tej książce. PO PROSTU… CZYTAJ I DZIAŁAJ!

Name Your Story - i Ty możesz zostać Kimś wielkim

13:00 - 15:00
Pawilon 7, strefa warsztatowa II
Podczas warsztatu będziemy zadawać pytania, dzięki którym dzieci będą mogły odkryć naukowca-chemiczkę Marię Skłodowską-Curie, lekarkę Julię Starkiewiczową czy pisarza Antoniego Czechowa. W drugiej części będziemy pytać dzieciaki o to, kim chcą zostać w przyszłości i dlaczego. Dla najbardziej aktywnych nagrody w postaci książek! Prowadzenie: Anna Staranowicz-Cisek, Katarzyna Tkaczyk, Tomasz Cisek.

Co knują wydawcy? O nowych książkach dziecięcych - dla bibliotekarzy i księgarzy

14:00 - 15:30
Pawilon 7 - Sala F na antresoli
Zapraszamy na prezentację zapowiedzi książkowych małych wydawnictw dziecięcych: Dwie Siostry, Druganoga, Ezop, Format, Tako, Wolno, Wytwórnia

"Nauczanie przez przeżywanie - spotkania z przyrodą i sztuką" - spotkanie dla nauczycieli

14:15 - 15:00
Pawilon 7 - Sala A
Maria Lorek i Lidia Wollman (autorki podręczników wczesnoszkolnych) - "Nauczanie przez przeżywanie - spotkania z przyrodą i sztuką"

"Na szlakach kreatywności" - spotkanie dla nauczycieli

15:15 - 16:00
Pawilon 7 - Sala A
Maria Nowaczyk (Szkoła Cogito w Poznaniu) - "Na szlakach kreatywności"

Spotkanie z Marią Lorek, Agatą Ludwą i Lidią Wollman

16:00 - 17:00
Pawilon 7 - stoisko Wydawnictwa Element
Spotkanie na stoisku z autorkami podręczników "My i nasz elementarz", " Interaktywny elementarz z klasą", "My i nasza szkoła"

Szara godzina „Józef Ratajczak - poeta zapomniany”

Zapraszamy na chwilę refleksji z poezją w interpretacji uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach. W tym roku utalentowana młodzież z Owińsk czytać będzie wspaniałe wiersze poznańskiego twórcy Józefa Ratajczaka, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Program przygotowany został pod kierunkiem Magdaleny Matelskiej. Zachęcamy do udziału w tym kameralnym i bardzo wymownym wydarzeniu!