Organizator: Grupa MTP

Salon Ilustratorów 2020

10:00 - 16:00
Pawilon 7
Organizator: PTWK
Nowa odsłona jednej z najciekawszych wystaw w Polsce. Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców. Dlatego też Salon usytuowany jest na ekspozycji targowej.

Wystawa Mistrzowie Ilustracji 2020

10:00 - 16:00
PAWILON 7
Organizator: PTWK
Podczas Poznańskich Targów Książki odbędzie się wystawa z cyklu "Mistrzowie Ilustracji". Tegoroczna edycja poświęcona będzie twórczości Janusza Grabiańskiego, znakomitego polskiego artysty grafika, plakacisty, ilustratora książek i serii wydawniczych.

ZROZUMIEĆ, PRZEŻYĆ, ZOBACZYĆ - Wiersze Józefa Ratajczaka - wystawa prac

"ZROZUMIEĆ, PRZEŻYĆ, ZOBACZYĆ" to nazwa wystawy poświęconej wierszom Józefa Ratajczaka. Autorami prac są uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak.

„Zagrajmy w poezję”

11:00 - 12:30
Paw. 7, strefa warsztatowa III
Interaktywne warsztaty interpretowania poezji przeznaczone dla starszej młodzieży

Zaprojektuj własną okładkę

11:00 - 16:00
Paw. 8, strefa warsztatowa IV

Warsztat "Zabawa - dziecięcia wolność i wyobraźnia"

11:00 - 12:00
Paw. 7, strefa warsztatowa II
Warsztaty na podstawie książki Emmy Adbåge pt. Dołek Wydawnictwa Zakamarki. W czasie spotkania poznamy opowieść o najlepszym miejscu do zabawy - Dołku za salą gimnastyczną. Wyzwolimy naszą kreatywność i wyobraźnię, by zanurzyć się w twórczym działaniu.

Przedsiębiorczość? SPRAWDZAM!

12:00 - 13:00
Paw. 7, strefa warsztatowa
Warsztaty dla klas V-VII

Name Your Story - i Ty możesz zostać Kimś wielkim

13:00 - 15:00
Pawilon 7, strefa warsztatowa II
Podczas warsztatu będziemy zadawać pytania, dzięki którym dzieci będą mogły odkryć naukowca-chemiczkę Marię Skłodowską-Curie, lekarkę Julię Starkiewiczową czy pisarza Antoniego Czechowa. W drugiej części będziemy pytać dzieciaki o to, kim chcą zostać w przyszłości i dlaczego. Dla najbardziej aktywnych nagrody w postaci książek!

Szara godzina „Józef Ratajczak - poeta zapomniany”

Zapraszamy na chwilę refleksji z poezją w interpretacji uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach. W tym roku utalentowana młodzież z Owińsk czytać będzie wspaniałe wiersze poznańskiego twórcy Józefa Ratajczaka, jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Program przygotowany został pod kierunkiem Magdaleny Matelskiej. Zachęcamy do udziału w tym kameralnym i bardzo wymownym wydarzeniu!