Organizator:

Już za tydzień Poznańskie Targi Książki!

Podziel się

Tegoroczna edycja będzie rekordowa - zobacz, co Cię czeka w dniach 6-8 marca

Poznańskie Targi Książki rozpoczną się 6 marca i potrwają do 8 marca. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna edycja będzie rekordowa pod wieloma względami - liczby wystawców, spotkań autorskich oraz wydarzeń towarzyszących. 

Targi odbędą się w pawilonach numer 7 i 8 - bezpośrednie wejście od ulicy Śniadeckich (Wejście Zachodnie). Na teren można dostać się także od dworca Poznań Główny (brama numer 8). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a karta wjazdu dla aut kosztuje 30 zł - dokonaj zakupu teraz. Również online kupisz voucher na lunch w trakcie wydarzenia - skorzystaj z oferty teraz.

 

Idziemy na rekord

Uczestnicy tegorocznej edycji Poznańskich Targów Książki zobaczą ekspozycję blisko 150 wystawców, a także będą mieli okazję do wzięcia udziału w spotkaniach z ponad setką pisarzy. To absolutny ewenement, jeżeli chodzi o wydarzenia związane z literaturą w zachodniej części Polski. Na dole znajdują się odnośniki do szczegółowego planu spotkań, a także program wydarzeń. 

Sztuka obrazu w literaturze

Jak co roku zapraszamy do zwiedzania ekspozycji wystaw z cyklu Salon Ilustratorów (pawilon 8) oraz Mistrz Ilustracji (pawilon 7).

Na pierwszej z nich uczestnicy targów zobaczą prace młodych, obiecujących polskich ilustratorów. Z kolei Mistrzowie Ilustracji to pokaz twórczości prac wybitnych artystów – w tym roku zaprezentowane zostaną dzieła Janusza Grabiańskiego, laureata nagrody New York Times za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci (The Big Book of Animal Stories w 1961  roku), autora m.in. ilustracji do Elementarza, na którym wychowało się pokolenie Polaków. Organizatorem Salonu Ilustratorów jest Centrum Kultury Zamek, z kolei Polskie Towarzystwo Wydawców Książek organizuje wystawę z cyklu Mistrz Ilustracji.

„Zrozumieć, przeżyć, zobaczyć” - tak nazywa się wystawa prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, pod kierunkiem Dagmary Szymkowiak, poświęcona wierszom Józefa Ratajczaka.

Niekończący się program wydarzeń i konkurs

Spotkania z wyobraźnią oznaczają również giełdę winylową, gdzie uczestnicy mogą zakupić czarne perły, Strefę Komiksu pełną historii opowiedzianych w obrazkowy sposób, a także Strefę Scrabble z otwartym miejscem do gry, tłumaczeniem zasad przez profesjonalistów czy turniejami skierowanymi także do amatorów.

Spotkanie dla branży – Book Marketing

Podczas targów odbędzie się szereg konferencji, spotkań i prelekcji dla profesjonalistów. Grupa MTP z Literacka Sp. z o.o. wprowadzają, jako pierwsi na rynku, innowacyjne wydarzenie dla profesjonalistów z branży książkowej: Konferencję Book Marketing skierowaną do pracowników wydawnictw, bibliotek, księgarzy, self-publisherów i blogerów. Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj - zostały ostatnie bilety! 

Zobacz pełny program spotkań autorskich 

Zobacz program wydarzeń na scenach i w salach konferencyjnych

Zobacz program warsztatów i wydarzeń towarzyszących