Organizator:

Adam Wajrak gościem specjalnym na Poznańskich Targach Książki!

Podziel się

Przed wami Adam Wajrak, gość specjalny naszego wydarzenia! Nikt inny nie opowie Wam tak pięknie o Puszczy Białowieskiej, o fascynującej przyrodzie Arktyki, czy o dzikiej przyrodzie w miastach jak on!

Adam Wajrak - Ekolog i dziennikarz. Zajmuje się tematyką przyrodniczą, szczególnie dzikimi zwierzętami oraz wpływem człowieka na ich środowisko naturalne

Adam jest autorem m.in. książek: "Wilki", "Kuna za kaloryferem", "Wielka księga prawdziwych tropicieli" oraz "Na północ. Jak pokochałem Arktykę".

 

Od 1997 roku mieszka w Teremiskach, wiosce położonej na jednej ze śródpuszczańskich polan w Puszczy Białowieskiej, skąd pochodzą jego liczne korespondencje przyrodnicze. Jego książka "Wilki" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

 

Sam autor często angażuje się w akcje mające na celu ochronę przyrody. W roku 2006 zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy. W 2005 roku otrzymał wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time” za obronę środowiska naturalnego. Wajrak był jednym z 37 laureatów i jedynym z Polaków w tym gronie.

 

WSTĘP WOLNY! Katalog wystawców