Organizator:

Co, gdzie, kiedy

Podziel się

Kiedy odbędą się Poznańskie Targi Książki? W którym pawilonie? W jakich godzinach? Przed Tobą podstawowe informacje na temat przyszłorocznej edycji

Poznańskie Targi Książki

Poznańskie Targi Książki dowodzą, że Polacy jednak czytają i wspierają kulturę. Miłośników czytania przyciąga bogata oferta wydawnictw, autorów oraz wydarzeń towarzyszących. 

Przez 3 dni w jednym miejscu znajdziesz cały przekrój wydawców - zarówno największych i znanych, jak i niszowych, publikujących ambitne książki autorów z Polski i zagranicy. A gdy już kupisz nową książkę, zapraszamy na serię spotkań z pisarzami. Poznańskie Targi Książki to również wystawy ilustracji, Strefa Komiksu, Strefa Scrabble, warsztaty dla dzieci i dorosłych, giełda winyli. 

Misją targów jest promocja czytelnictwa w Polsce, dlatego też zapraszamy rodziców z dziećmi do uczestniczenia w zajęciach w Strefach Warsztatowych przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Ważnym elementem Poznańskich Targów Książki są konferencje, panele  i spotkania branżowe  adresowane do różnych grup uczestników: bibliotekarzy, nauczycieli, księgarzy, tłumaczy, wydawców, blogerów, pisarzy. Udział w nich uznanych prelegentów i ekspertów  sprawia, że targi stają się źródłem cennych informacji i nieocenioną okazją do wymiany poglądów w gronie fachowców. Znaleźć można także Strefę Komiksu, Strefę Scrabble czy Giełdę Winylową.

Godziny otwarcia

Targi odbędą się 8-10 marca 2024 r.

  • piątek 10:00-18:00
  • sobota 9:00-18:00
  • niedziela 9:00-16:00

Lokalizacja 

Poznańskie Targi Książki odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (ul. Głogowska 14) w Pawilonach nr 5a, 7, 7a, 8 i 8a. 

Bilety

Na Poznańskie Targi Książki obowiązują wejściówki. Dostępne są bilety ulgowe (10 zł), normalne (15 zł) oraz trzydniowe (30 zł). Uczniowie do 19 r.ż., nauczyciele oraz bibliotekarze mogą uzyskać bezpłatną wejściówkę na Targi Edukacyjne.

Bilet wstępu na Poznańskie Targi Książki  upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Targach Edukacyjnych.

WIĘCEJ O BILETACH KUP BILET

Wydawnictwa, autorzy, spotkania

Poznańskie Targi Książki to okazja do poznania oferty setek wydawnictw i spotkania z ulubionymi autorami. Przez trzy dni, w pięciu halach znajdziesz cały przekrój wydawców - od największych i znanych, do  niszowych, jeszcze mało rozpoznawalnych. Na miejscu obecni będą także autorzy książek - to idealna okazja do spotkania z ulubionym pisarzem, zdobycia autografu czy zrobienia zdjęcia. 

Poznańskie Targi Książki to również wystawy ilustracji, Strefa Komiksu, Strefa Scrabble, warsztaty dla dzieci i dorosłych, giełda winyli. Odbędą się także ciekawe konferencje, panele  i spotkania branżowe  adresowane do różnych grup uczestników: bibliotekarzy, nauczycieli, księgarzy, tłumaczy, wydawców, blogerów, pisarzy. Na targach znaleźć będzie można także Strefę Komiksu, Strefę Scrabble czy Giełdę Winylową.

Możemy Wam już zdradzić, że wśród autorów znajdzie się m.in. Anna Bikont i Marta Bijan. 

Wśród wydawnictw znajdziecie m.in. Grupy Wydawnicze FILIA, Helion, Marginesy, Publicat i Znak.

Nasze wydarzenie patronatem honorowym objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. 

LISTA AUTORÓW WYSTAWCY PARTNERZY

Parking

Zwiedzających zapraszamy na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK. 

3-poziomowy parking podziemny posiada 650 miejsc parkingowych i zlokalizowany jest przy ulicy Głogowskiej 11. Wjazd na parking znajduje się tuż za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP, w miejscu po byłej restauracji Adria.

Na terenie parkingu znajdują się specjalne przestrzenie dla osób z niepełnosprawnościami.

CENNIK PARKINGU O PARKINGU

Gastronomia

Na terenie targów znajduje się restauracja Pasodobre. Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas, które pokochał cały świat. Skosztuj owoców morza, soczystych mięs, ryb oraz świeżych warzyw i poczuj prawdziwy smak słonecznej Hiszpanii w samym środku Poznania!

 

 

A w Basilico Bistro znajdziesz pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko. 

 

Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne.

W tym samym czasie

Poznańskim Targom Książki towarzyszą Targi Edukacyjne. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą dziesiątek szkół średnich i wyższych z Poznania, całej Polski a nawet z zagranicy. Bilet wstępu na Poznańskie Targi Książki upoważnia do uczestnictwa w odbywających się równolegle Targach Edukacyjnych.