Organizator:

Zapraszamy do Strefy Scrabble!

Podziel się

Przez trzy dni na Poznańskich Tragach Książki będzie otwarta Strefa Scrabble! Zapraszamy zarówno wszystkich zapalonych graczy, jak i początkujących miłośników gry!

 

W specjalnej strefie będą dostępne klasyczne plansze Scrabblowe oraz jedna plansza dla młodszych graczy. Chętni będą mogli przysiąść się do wolnych stołów i raczyć rozgrywką w Scrabble w gronie znajomych lub poprosić kogoś z profesjonalnych graczy o partyjkę .

Spokojnie - dla osób, które mają pierwszy raz styczność z grą wytłumaczymy wszystkie zasady! Oprócz tego, jak zawsze służymy pomocą w jakichkolwiek sporach słownych, posiłkując się Oficjalnym Słownikiem Polskiego Scrabblisty (OSPS).

Dla chętnych regularnych gier w Scrabble przybliżymy działalność Poznańskiego Klubu Scrabble „Blubry”, wtajemniczymy w aktywność światka Scrabble w Polsce oraz wytłumaczymy jaką rolę pełni Polska Federacja Scrabble w całym tym przedsięwzięciu maniaków słownych.

Dodatkowo przez cały czas dostępne będą „challenge słowne”, które mogą wprawić w zakłopotanie niejednego lingwistę! Od czasu do czasu jedna z trudniejszych zagadek będzie zagadką konkursową, także miejcie oczy i uszy szeroko otwarte!

Dla osób, które nie są za pan brat z klasyczną wersją Scrabbli, będą codziennie udostępnione inne odmiany gier słownych (np. „łamisłówka” czy „Scrabble Towers”), które w znaczący sposób zmieniają słowną rozgrywkę!

Mamy też coś dla „ludzi z doskoku” – przy Strefie Scrabble na tablicy flipchart będzie wypisane „słowo dnia”, z którego będzie można ułożyć określoną liczbę słów – czy wspólnymi siłami uczestników targów uda się ułożyć je wszystkie? 

Jeżeli natomiast poszukujecie zdrowej rywalizacji słownej to w sobotę o 14:00 przeprowadzimy mini turniej w „belgijkę” – zapisy na turniej zbieramy od piątku! Można zapisywać się w parach! Dla najlepszych czekają upominki. Zasady gry w belgijkę: Każdy ruch wykonywany jest przez wszystkich graczy z takiego samego zestawu liter. Wspólny zestaw umieszcza się na jednym stojaku i każdy z graczy próbuje ułożyć z tych liter jak najwyżej punktowany ruch. Po każdym ruchu sprawdza się, który z graczy wymyślił najdroższy ruch (wartość punktowa), a następnie układa się ten ruch na planszy (w przypadku równej liczby punktów przyjęte jest, aby wybrać najbardziej rozwojowy ruchu dla gry). Gracze natomiast otrzymują tyle punktów, ile wart był wymyślony przez nich ruch. Na stojak dolosowuje się brakującą ilość liter i ponawia procedurę wyboru ruchu. Gra kończy się, gdy wyczerpią się wszystkie litery z woreczka, lub gdy nikt nie potrafi wymyślić ruchu, który można wyłożyć na planszę. Zwycięzcą zostaje osoba, która podczas całej gry zgromadziła najwięcej punktów.

 


PROGRAM STREFY SCRABBLE:


PIĄTEK, 10 MARCA

12:00 - otwarcie Strefy Scrabble

13:00 – prezentacja odmiany gry słownej - „Scrabble Pułapki”

14:00 – live z rozgrywki Scrabble

15:00 – challenge konkursowy

17:00 - challenge konkursowy

18:00 – zakończenie dnia

 


SOBOTA, 11 MARCA

9:00 – otwarcie Strefy Scrabble

10:00 - prezentacja odmian gier słownych – „Boggle Flash” oraz „Łamisłówka”

11:00 - challenge konkursowy

12:00 - live z rozgrywki Scrabble

14:00-16:00 – turniej w Belgijkę (zapisy na miejscu)

16:00 – 16:30 – zakończenie turnieju i ogłoszenie wyników

18:00 - zakończenie dnia

 


NIEDZIELA, 12 MARCA

9:00 – otwarcie Strefy Scrabble

10:00 - prezentacja odmiany gry słownej – „Scrabble Towers”

11:00 – live z rozgrywki Scrabble

12:00 – dyktando słowne

13:00 – challenge konkursowy

14:00 – 16:00 – zagraj z profesjonalistą! (porady słowne i taktyczne gry w Scrabble)

16:00 - zakończenie dnia

 


Zapraszamy!