Organizator:

Wyjątkowy dzień dla autorów i miłośników książek

Podziel się

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to wyjątkowe święto dla miłośników literatury i twórców. Obchodzony corocznie 23 kwietnia, ma na celu promowanie czytelnictwa oraz przypomnienie o znaczeniu praw autorskich w dzisiejszym świecie.

Początki Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich sięgają 1926 roku, kiedy to hiszpański pisarz Vicente Clavel Andrés zaproponował ustanowienie Dnia Książki na cześć narodowego patrona Katalonii, św. Jerzego. W 1995 roku UNESCO ogłosiło 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, aby zwrócić uwagę na wartość książek i promować czytelnictwo.

Święto ma na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa i kultury literackiej. Jak powszechnie wiadomo, książki to nie tylko źródło wiedzy, ale także doskonała forma rozrywki i relaksu. Czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię, poszerzać horyzonty i rozwijać umiejętności językowe. W dzisiejszych czasach, w których dominują media społecznościowe i technologie, promowanie czytelnictwa jest szczególnie ważne. Dlatego dzisiejszy dzień to doskonała okazja do spędzenia miłego czasu z książką i wspierania twórców, nie tylko literatury, ale wszystkich dzieł!