Organizator:

Weekend pełen literackich emocji i spotkań z autorami dobiegł końca

Podziel się

W dniach 8-10 marca 2024 roku Poznańskie Targi Książki po raz kolejny przyciągnęły uwagę miłośników literatury z całej Polski. Tegoroczna edycja była prawdziwym triumfem pasji czytania, zgromadzając ponad 220 wystawców, 300 autorów i 70 000 uczestników na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Od beletrystyki przez literaturę naukową, dziecięce bajki aż po thrillerowe powieści – oferta targów była różnorodna i bogata. Stoiska wydawnictw prezentowały najnowsze dzieła zarówno znanych autorów, jak i mniej znanych twórców z Polski i zagranicy. Na scenach odbyło się przeszło 100 spotkań z autorami, natomiast przez wszystkie trzy dni na targach gościło ponad 300 pisarzy. Spotkania autorskie, zarówno te na scenach, jak i stoiskach wydawnictw, cieszyły się dużym zainteresowaniem, przyciągając wielu czytelników, którzy mieli okazję porozmawiać, zdobyć autografy i zrobić zdjęcia ze swoimi ulubionymi pisarzami.

Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyły się m.in. spotkania z Grahamem Mastertonem, autorem wielu horrorów nagrodzonych literackimi nagrodami, oraz Marcelem Mossem, polskim autorem powieści kryminalnych. Na targach nie zabrakło także miłośników gatunku Young Adult, którzy chętnie ustawiali się w kolejki po autograf do Weroniki Marczak, Katarzyny Barlińskiej, czy Aleksandry Negrońskiej, które można było spotkać w Strefach Autorów.

 

 

Poznańskie Targi Książki były miejscem nie tylko dla miłośników literatury. Strefy tematyczne przyciągały uczestników różnych grup wiekowych i zachęcały do eksplorowania i rozwijania swoich pasji. Miłośnicy czarnego krążka, komiksów czy gier słownych mogli znaleźć coś dla siebie w Strefie Komiksu, Strefie Scrabble czy na Giełdzie Winyli. Ponadto, wystawy z cyklu Mistrz Ilustracji oraz Salon Ilustratorów zachwyciły miłośników grafiki książkowej.

Organizatorzy pamiętali także o najmłodszych uczestnikach targów. Specjalnie przygotowana przestrzeń dla rodzin z dziećmi oferowała nie tylko bogaty wybór książek i zabawek dla początkujących czytelników, ale także liczne warsztaty, zabawy i spotkania z autorami bajek, zapewniając dzieciom niezapomniane wrażenia literackie. W Strefie Rodzinnego Czytania mali uczestnicy wydarzenia spotkali m.in. Łukasza Wierzbickiego, autora przygodowej bajki „Co Hrabia porabia?”, a także wzięli udział w licznych zabawach oraz przedstawieniach muzyczno-teatralnych w wykonaniu Teatru MOZAIKA.

 

 

Dla tych, którzy przede wszystkim szukali nowych książek, targi były prawdziwym rajem. Stoiska wydawnictw przyciągały atrakcyjnymi cenami i szeroką ofertą książek, zapewniając uczestnikom wydarzenia możliwość zapełnienia swoich biblioteczek po brzegi.

Poznańskie Targi Książki 2024 były nie tylko świetną okazją do poznania nowych książek i autorów, ale także miejscem, które sprzyjało wymianie poglądów, dyskusjom i promocji czytelnictwa. To trzy dni pełne pasji, inspiracji i literackich emocji, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

 

 

Fot. Fotobueno i Kajda Fotografka