Organizator:

Ważny dzień dla najmłodszych czytelników

Podziel się

Na 2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest corocznie 2 kwietnia i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Jest to dzień, który ma zwrócić uwagę na ważną rolę, jaką książki odgrywają w życiu dzieci i ich rozwoju.

Historia tego święta sięga lat 60. XX wieku, kiedy to Międzynarodowa Rada ds. Książek dla Młodzieży (IBBY) podjęła decyzję o ustanowieniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Data 2 kwietnia została wybrana na cześć urodzin Hansa Christiana Andersena, znanego na całym świecie pisarza baśni dla dzieci.

Ten dzień to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na znaczenie czytania dla najmłodszych oraz promocji literatury dla dzieci. Zainteresowanie książką może być pierwszym krokiem do rozwijania zainteresowań, kreatywności i pasji, a także doskonałą formą spędzania czasu z najbliższymi.

Warto podkreślić, że książki dla dzieci stanowią nie tylko cenne źródło wiedzy i rozrywki, ale również pozwalają na budowanie relacji między dzieckiem a opiekunem. Czytanie książek na głos, dzielenie się wrażeniami czy rozmowy o przeczytanych treściach to doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem i zacieśnienia więzi. W związku z tym każdego roku staramy się aby Poznańskie Targi Książki były miejscem obfitującym w atrakcje dla najmłodszych czytelników. Co roku znajdują się u nas oferty wydawnictw z książkami dla dzieci, Strefa Rodzinnego Czytania czy strefy warsztatowe. 

Zobaczcie kilka zdjęć pokazujących atrakcje Poznańskich Targów Książki 2023, a na fotorelację z wydarzenia zapraszamy >> tutaj <<

 

 

 

 

 

 

Fot.: Fotobueno