Organizator:

Warsztaty literacko-artystyczne "Anne z Zielonych Szczytów"

Podziel się

Zapraszamy na warsztaty literacko-artystyczne „Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea prowadzone przez członkinie Koła Sztuki dla Dzieci „Na Wysokiej Górze” WFPiK UAM.

Wszystkie osoby zainteresowane – miłośniczki oraz miłośników literatury dziecięcej, tych młodszych i tych nieco starszych czytelników oraz czytelniczki - serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach „Anne z Zielonych Szczytów” - zbudujmy swoje własne Avonlea!. Warsztaty będą prowadzone przez członkinie Koła Sztuki dla Dzieci „Na Wysokiej Górze”, które działa na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

  • Podczas wydarzenia na nowo odkryjemy świat Anne - skupimy się na najnowszym przekładzie znanej powieści Lucy Maud Montgomery o przygodach Anne Shirley. Zainspirowane, zainspirowani opisami Avonlea, spróbujemy wymyślić, zaprojektować oraz stworzyć swoją własną krainę… w słoiku!
  • Punktem specjalnym warsztatów będzie rozmowa tłumaczek - Joanny Radosz oraz Aleksandry Wieczorkiewicz, reprezentujących Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury.

Jeśli jesteście ciekawi, ciekawe nowego przekładu autorstwa Anny Bańkowskiej, zastanawiacie się, dlaczego budzi aż tyle kontrowersji lub macie ochotę przenieść się w świat XIX wieku, czekamy na Was!

- Cóż, w takim razie to jedna z tych rzeczy. Które kiedyś muszę odkryć. Czy to nie wspaniałe, że tyle jeszcze jest do odkrycia? Dzięki temu cieszę się, że żyję, świat jest taki interesujący! A nie byłby ani w połowie taki, gdybyśmy wiedzieli wszystko o wszystkim, prawda? Nie zostałoby już ani odrobiny miejsca na wyobraźnię, czyż nie?[1]

Do udziału w warsztatach zachęcamy dzieci w wieku 8-12 lat oraz bliskich im dorosłych. Do zobaczenia!

Szczegółowe informacje:

Termin warsztatów: 12.03.2022 (sobota), g. 11:00 oraz g. 14:00 (Uwaga! Każdy z warsztatów jest osobnym wydarzeniem)

Termin spotkania z tłumaczkami: 12.03.2022 (sobota), g. 13:00

[1] Lucy M. Montgomery, Anne z Zielonych Szczytów, przeł. Anna Bańkowska, Warszawa 2022, s. 28