Organizator:

Twórczynie i twórcy Muzy również na Targach!

Podziel się

Witamy w gronie gości tegorocznych Targów Książki autorów i autorki Wydawnictwa Muza!

Weronika Marczak

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach wyjechała do Hiszpanii. Tam powstał pierwszy tom serii „Rodzina Monet”. Przesiadywanie z laptopem, czarną kawą i czekoladowym croissantem w jednej z barcelońskich kawiarni stało się wtedy jej tradycją. Pisanie kontynuowała w Wiedniu, gdzie przeprowadziła się, żeby zacząć pracę w branży krypto. Poza tym uwielbia podróże, wymiany kulturowo-językowe i kuchnię wegetariańską. (fot. Rafał Masłow)

Magdalena Mikołajczyk

Twórczyni internetowa, artystka kabaretowa, autorka bloga matkojedyna.com. W swoich social mediach promuje życie bez presji i hołduje idei, że bycie sobą jest w porządku. Matka dwóch córek, żona jednego męża, wnikliwa obserwatorka codzienności, która słowami potrafi wydobywać emocje. Z siebie i z innych.

Katarzyna Bonda

Najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Jest autorką serii kryminalnej z Hubertem Meyerem (m.in. „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”) tetralogii z profilerką Saszą Załuską („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” i „Czerwony Pająk”), a także powieści kryminalnych inspirowanych prawdziwymi zdarzeniami. Ma w dorobku również dokumenty kryminalne. Jej książki sprzedały się w Polsce w nakładzie trzech milionów egzemplarzy. Są wydawane w 16 krajach. (fot. Remi Dąbrowski)

Ryszard Ćwirlej

Dziennikarz i wykładowca akademicki, twórca „kryminału neomilicyjnego”, nowego gatunku literackiego. W wydawnictwie MUZA ukazało się dotychczas dziesięć tytułów „neomilicyjnych” m.in. „Śliski interes”, „Mocne uderzenie”, „Ręczna robota”. W 2023 roku ukazała się „Granica możliwości”, pierwszy tytuł z nowej serii, której akcja dzieje się w Polsce po transformacji ustrojowej. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. (fot. Adam Ciereszko)

Ewa Przydryga

Urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. W wydawnictwie MUZA ukazały się: „Bliżej niż myślisz”, „Miała umrzeć”, „Topieliska”, „Mursz”, „Nienarodzona” i „Pomornica”. (fot. Ula Sepioło)

Waldemar Pruss

Były oficer Państwowej Straży Pożarnej. W służbie spędził prawie 18 lat, a od ponad 20 lat jest strażakiem ochotnikiem. W PSP i OSP czynnie uczestniczył w różnorodnych działaniach ratowniczo-gaśniczych, szkoleniach oraz tworzył elementy systemu pożarniczego w kraju. Obecnie emeryt, ale pozostał w pożarnictwie, obejmując stanowisko dowódcy sekcji Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej poznańskiego portu lotniczego Ławica. Prowadzi i organizuje szkolenia dla strażaków, funkcjonariuszy innych służb oraz osób cywilnych, szczególnie z zakresu pomocy medycznej. (fot. Łukasz Rutkowski)