Organizator:

„Twórcy Światów: Kroniki Gier Wideo” – premierowa publikacja dostępna na targach

Podziel się

Nowe wydawnictwo, będące niezwykłą, książkową podróżą po historii gier wideo zadebiutuje 20 marca 2023. Przedsprzedaż na Targach Książki!

„Twórcy Światów: Kroniki Gier Wideo” to 600 stron niezwykłej opowieści o świecie gier. Książka Piotra Mańkowskiego jest najnowszą, rozszerzoną, poprawioną i uzupełnioną wersją materiału, który rozpoczął życie jako „Cyfrowe marzenia”, a potem został wydany jako „Wielka księga gier”. Fani wcześniejszych wydań znajdą nowe, niepublikowane nigdzie wcześniej zdjęcia, anegdoty i historie.

To pozycja wydana przez Grupę MTP w pięknej, barwnie ilustrowanej, albumowej edycji. To ponad milion dwieście tysięcy znaków tekstu, to także ponad 1200
w większości unikatowych, kolorowych zdjęć, których nie da się znaleźć w internecie. Książka zawiera wypowiedzi twórców, przywołuje najsłynniejsze cytaty i hasła reklamowe, ale przede wszystkim stanowi podróż po historii medium, które w ciągu ledwo półwiecza istnienia swym zasięgiem pobiło film i telewizję.

To książka dla fanów, jak i dla osób nieznających historii gier. Dla osób lubiących czytać, jak i dla tych, którzy wolą pochłaniać treść za pomocą obrazów. Jedyna pozycja opowiadająca o grach wideo od A do Z.


Premierę książki zaplanowano na 20 marca 2023, jednak swój egzemplarz będzie można zamówić już 6 marca
. Na pierwszych czytelników, oprócz samej książki, czekają wyjątkowe dodatki oraz zestawy. Ich liczba jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać do ostatniej chwili.

Książka została napisana przez Piotra Mańkowskiego. Dziennikarza, autora i wykładowcę akademickie zajmującego się historią i teraźniejszością elektronicznej rozrywki. Pracował w magazynach Secret Service, Reset, Nowa Fantastyka, Pixel i kilku innych, pisząc głównie o grach, ale również o filmie.