Organizator:

Targi Edukacyjne w Poznaniu #online

Podziel się

Wykłady, warsztaty dla rodziców, uczniów i nauczycieli, wystąpienia znanych osobistości ze świata nauki oraz mediów, a także prezentacje szkół ponadpodstawowych czy uczelni wyższych – to tylko kilka punktów programu Targów Edukacyjnych w Poznaniu, które odbędą się 7-8 maja 2021 r. w formule #online pod hasłem UWAGA EDUKACJA! Organizatorami wydarzenia są Grupa MTP i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Przed nami XXV edycja Targów Edukacyjnych w Poznaniu, inna niż zwykle, bo #online, ale wciąż pełna atrakcji! Już 7 i 8 maja będzie można przekonać się o tym za pośrednictwem mediów elektronicznych i wziąć udział w m.in. w warsztatach edukacyjnych, wykładach, konsultacjach zawodowych i akcji charytatywnej.

Zapraszamy do udziału w dwudniowym święcie edukacji, Targach Edukacyjnych w Poznaniu, które w tym roku odbędą się w online – zachęca Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW.Przygotowaliśmy szereg atrakcji zarówno dla uczniów poszukujących odpowiedniej drogi zawodowej, jak i zaangażowanych w edukację swoich pociech rodziców oraz nauczycieli chcących rozwijać swoje kompetencje zawodowe – wszystko to w przystępnej formie i dostępne podczas transmisji na żywo na portalu Facebook oraz na stronach internetowych wydarzenia.

Program Targów Edukacyjnych w Poznaniu #online

Podczas targów #online nie zabraknie wystąpień znanych osób ze świata mediów i nauki, posłuchać będzie można m.in. wystąpienia Ewy Ewart, dziennikarki, reżyserki i producentki, laureatki wielu prestiżowych nagród, pt. „Edukacja w przestrzeni medialnej” czy Piotra Kruka, poligloty i autora książki pt. „Język obcy w 6 miesięcy”, który opowie o „Sile języków obcych w życiu przyszłych pokoleń”. Perspektywę nastolatków przedstawi natomiast Maria Jeleniewska, nastolatka zwana królową polskiego TikToka, ciesząca się niebywałą popularnością w social media, posiadającą ponad 12 milionów obserwatorów.

Tegoroczny program Targów Edukacyjnych w Poznaniu #online obfituje również w interesujące i praktyczne warsztaty, poruszające najbardziej aktualne w branży edukacyjnej tematy. Wśród nich znaleźć można webinary dedykowane nauczycielom, np. nt. „Cyberzagrożeń we współczesnym świecie”, który poprowadzi Urszula Wittchen, nauczycielka konsultantka w ODN w Poznaniu czy „Jak przygotować uczniów do świata, którego nie znamy – zawody przyszłości” autorstwa Sylwii Zimoch, konsultantki ds. doradztwa zawodowego w ODN w Kaliszu.

Oferta dla rodziców i uczniów

Organizatorzy wydarzenia zadbali także o ciekawą ofertę dla uczniów i rodziców. Dla nich przygotowano m.in. webinar „Aktywny rodzic = twórcze dziecko” prowadzony przez Lucynę Lenard-Woźniak, dyrektorkę MDK w Koninie czy indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Udział w webinarach i warsztatach możliwy jest po wcześniejszej rejestracji na stronie http://uwagaedukacja.pl/zapisy

Uczniów ostatnich klas podstawówki zainteresują także z pewnością prezentacje szkół ponadpodstawowych, szkół wyższych, Wielkopolskich Samorządowych Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Publicznych Bibliotek Pedagogicznych, Centrów Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodków Doskonalenia Nauczycieli, Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego oraz edukacji zagranicznej.

Równolegle z przygotowaniami do targów trwa również akcja charytatywna na rzecz chorego na autyzm Mikołaja pod nazwą #AktywnieDlaMikolaja, której ambasadorem jest Jerzy Górski,  triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmannie.

Co, gdzie, kiedy?

Targi Edukacyjne w Poznaniu #online potrwają dwa dni, a transmisję LIVE z wydarzenia, prowadzoną wprost ze studia nagraniowego Grupy MTP, będzie można oglądać w social mediach:

I dzień | 7 maja 2021 r. godz. 13:00-17:00

II dzień | 8 maja 2021 r. godz. 10:00-14:00

Transmisja: portal Facebook www.facebook.com/EdukacjaMTP oraz strony internetowe: www.edukacja.mtp.pl i www.uwagaedukacja.pl