Organizator:

Sztuczna inteligencja jurorem w konkursie literackim

Podziel się

Organizatorzy Poznańskich Targów Książki ujawniają kolejny punkt w programie.

W pierwszy weekend marca Poznań kolejny raz stanie się stolicą literatury. Na uczestników wydarzenia czekają interesujące spotkania autorskie, warsztaty i prelekcje w ramach towarzyszącej targom konferencji Book Marketing.

W ostatnim czasie do programu atrakcji dołączyła uroczysta inauguracja BLEF-u, konkursu literackiego na mikropowieść sensacyjną. Pojedynek organizowany jest od zeszłego roku przez Fundację Duży Format. To pierwszy taki konkurs literacki w Polsce, w którym nadesłane prace będą oceniane również przez AI!

Sztuczna inteligencja o imieniu Fiona wybierze potencjalny bestseller. Wirtualnego jurora „udostępnia” firma Literacka – start-up z Olsztyna. Narzędzie służące do analizy tekstów w języku polskim, przekaże rzetelną informację na temat dopasowania tekstu do określonego gatunku literackiego. W przypadku kryminału ocenia czy na przykład trzyma  on czytelnika w napięciu. 

Jurorka w ekspresowym tempie zbada prace zgłoszone do konkursu, a ich autorzy wraz z jego końcem otrzymają szczegółową analizę swojego dzieła.

Uroczysta inauguracja BLEF’u odbędzie się na scenie głównej Poznańskich Targów Książki w sobotę, 7 marca, o godz. 13:00. Zapraszamy! To będzie okazja, by spotkać Fionę!