Organizator:

Światowy Dzień Scrabble

Podziel się

Światowy Dzień Scrabble to coroczne święto, które obchodzone jest 13 kwietnia na całym świecie. Jest to okazja do celebrowania jednej z najpopularniejszych gier słownych, która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy w każdym wieku.

Dzisiejszy dzień to doskonała okazja do świętowania! Zachęcamy do spotkania się z przyjaciółmi lub rodziną i spędzenia czasu grając w Scrabble. Można zorganizować turniej lub po prostu spędzić wieczór przy planszy z ulubioną grą.

Scrabble są ciekawą formą rozrywki i zabawy, ale warto również pamiętać, że ta gra słowna ma wiele korzyści dla naszego mózgu, takich jak poprawa umiejętności poznawczych, poprawa koncentracji i poprawa pamięci. Jest to zatem doskonała rozrywka dla osób w każdym wieku, które chcą pobudzić swoje umysły i mieć dobrą zabawę.

Jako, że celem Poznańskich Tragów Książki jest nie tylko promocja czytelnictwa, ale także dostarczenie dużej dawki rozrywki oraz zachęcaniu do nauki i rozwoju, szczególnie poprzez zabawę, już kolejny raz, wraz z Poznańskim Klubem Scrabble Blubry, zorganizowaliśmy specjalną Strefę Scrabble. Podczas minionej edycji targów zwiedzający mogli nie tylko zagrać w Scrabble i wziąć udział w turnieju w „Belgijkę”, ale także zobaczyć różne odmiany gier słownych!

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tegorocznej Strefy Scrabble, a po więcej zdjęć z Poznańskich Targów Książki 2023 zapraszamy  >>tutaj<<.