Organizator:

Strefa tłumaczy literatury

Podziel się

W programie Poznańskich Targów Książki znajduje się bardzo ciekawa Strefa tłumaczy (dostępna tylko 12.03). Zobaczcie, co będzie się na niej działo.

AKTYWNOŚCI STOWARZYSZENIA TŁUMACZY LITERATURY NA STOISKU NR 86

sobota 12 marca 2022 r., g. 10:00 – 18:00

Tłumacz/ka na kanapie (g. 10:00-18:00)


Do rozmowy o swoich przekładach i sztuce tłumaczenia literackiego w ogóle zapraszają: Aleksandra Wieczorkiewicz, Joanna Krystyna Radosz, Małgorzata Gralińska, Anna Sawicka-Chrapkowicz, Iwona Michałowska-Gabrych, Natalia Kołaczek, Kinga Piotrowiak Junkiert, Karolina Drozdowska, Marta Petryk, Anna Mazur, Paulina Surniak, Aleksandra Paukszta, Maciej Studencki, Wojtek Cajgner i Michał Rogalski.

Performans „Tłumaczenie in vivo” (godz. 10:15-17:45)


Rzadka okazja do podpatrzenia pracy tłumacza literatury na żywo: na oczach targowej publiczności tłumaczki i tłumacze: Anna Sawicka-Chrapkowicz, Joanna Krystyna Radosz, Karolina Drozdowska, Aga Zano, Michał Rogalski i Adriana Sokołowska-Ostapko w czasie rzeczywistym dokonują przekładu tekstów literackich z różnych języków.

Konkurs dla publiczności (godz. 14:30)


Quiz na temat znanych tłumaczy i tłumaczeń, przeprowadzany na żywo, za pomocą aplikacji Kahoot (każdy uczestnik odpowiada na pytania na własnym telefonie). Do wygrania atrakcyjne nagrody!

AKTYWNOŚCI  STOWARZYSZENIA TŁUMACZY LITERATURY POZA STOISKIEM:  

sobota 12 marca

11:00, Scena Główna
Od Morrison do Gurnaha – Nobliści w tłumaczeniu
Spotkanie z tłumaczami: Krzysztofem Majerem i Kają Gucio.
Prowadzenie: Paulina Surniak

13:00 – 14:00 Pawilon 10, Centrum prasowe, Foyer
Michał Rogalski: Ekspresowy kurs tłumaczenia wierszy z rymami i bez (warsztaty)

13:00 Strefa - Warsztatowa nr 1
O Anne z Zielonych Szczytów L.M. Montgomery w przekładzie Anny Bańkowskiej rozmawiają tłumaczki Joanna Krystyna Radosz oraz Aleksandra Wieczorkiewicz

16:00 – 17:30 Pawilon 10, Centrum prasowe, Foyer
Trzy drogi na Północ. Szwecja, Finlandia, Norwegia
Z tłumaczkami literatury skandynawskiej: Karoliną Drozdowską, Natalią Kołaczek, Martą Petryk i Sebastianem Musielakiem rozmawia Kinga Piotrowiak-Junkiert

ZAPRASZAMY!