Organizator:

Strefa Scrabble na Poznańskich Targach Książki 2024

Podziel się

Zapraszamy wszystkich miłośników kultowej gry słownej do odwiedzenia Strefy Scrabble podczas tegorocznego wydarzenia!

Zapraszamy do udziału w Programie Strefy Scrabble podczas trwania tegorocznych Poznańskich Targów Książki! Tradycyjnie na stoisku czekać będą na was plansze do gry w Scrabble oraz jedna przeznaczona dla młodszych graczy. Strefę znajdziecie w pawilonie 8 na stoisku nr 56. 

Pamiętajcie, że liczy się zabawa! Jeśli chcecie, możecie zająć wolne miejsca przy stołach i zanurzyć się w emocjonujących rozgrywkach w Scrabble z przyjaciółmi albo poprosić do gry kogoś bardziej doświadczonego.

Nie martwcie się, jeśli jest to wasze pierwsze spotkanie z grą – jesteśmy tu dla Was i z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie zasady! Dodatkowo, zawsze służymy pomocą w razie jakichkolwiek dyskusji słownych, korzystając z Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty (OSPS), który będzie dostępny przez cały czas.

Dla tych, którzy chcieliby regularnie uczestniczyć w grach w Scrabble, opowiemy o naszym Poznańskim Klubie Scrabble "Blubry", wprowadzimy was w społeczność scrabble w Polsce i wyjaśnimy rolę Polskiej Federacji Scrabble w całym tym środowisku słowomaniaków. Ponadto podzielimy się wiedzą na temat ćwiczeń słownych i utrwalania wiedzy poprzez programy i strony dostępne w Internecie.

Nieustannie będą dostępne "wyzwania słowne", które mogą zaskoczyć niejednego miłośnika języka! Okazjonalnie, jedno z trudniejszych wyzwań będzie także konkursową zagadką, dlatego warto do nas zaglądać!

Dla tych, którzy chcą dołączyć do zabawy na chwilę, na tablicy przy Strefie Scrabble codziennie pojawi się "słowo dnia", z którego trzeba będzie ułożyć określoną liczbę słów w odpowiednim czasie!
Do zabawy można przystąpić samemu lub gronie znajomych – w końcu co dwie głowy to nie jedna! Czy wspólnymi siłami uczestników targów uda się ułożyć je wszystkie? Warto podjąć wyzwanie!

W ciągu dnia będziemy wrzucać materiały do sieci, aby przedstawić Wam co się u nas dzieje, także obserwujcie nasz profil na facebooku Poznański Klub Scrabble Blubry oraz wydarzenie Strefa Scrabble na Poznańskich Targach Książki!

 

W zeszłym roku udało nam się zorganizować pierwszy mini turniej Belgijki! Wyszło świetnie, dlatego w tym roku chcielibyśmy to powtórzyć! Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę o 14:00, gdzie przeprowadzimy kolejną edycję mini turnieju w „belgijkę” – zapisy na turniej zbieramy od piątku! Można zapisywać się w parach lub w większym gronie ^^ Dla najlepszych czekają upominki J

Zasady gry w belgijkę: Każdy ruch wykonywany jest przez wszystkich graczy z takiego samego zestawu liter. Wspólny zestaw umieszcza się na jednym stojaku i każdy z graczy próbuje ułożyć z tych liter jak najwyżej punktowany ruch. Po każdym ruchu sprawdza się, który z graczy wymyślił najdroższy ruch (wartość punktowa), a następnie układa się ten ruch na planszy (w przypadku równej liczby punktów przyjęte jest, aby wybrać najbardziej rozwojowy ruchu dla gry). Gracze natomiast otrzymują tyle punktów, ile wart był wymyślony przez nich ruch. Na stojak dolosowuje się brakującą ilość liter i ponawia procedurę wyboru ruchu. Gra kończy się, gdy wyczerpią się wszystkie litery z woreczka, lub gdy nikt nie potrafi wymyślić ruchu, który można wyłożyć na planszę. Zwycięzcą zostaje osoba, która podczas całej gry zgromadziła najwięcej punktów.

 

Harmonogram Strefy Scrabble:

Piątek 8.03.2024:

10:00 - otwarcie Strefy Scrabble

13:00 - challenge konkursowy

14:00 - live z rozgrywki scrabble

15:00 - challenge konkursowy

16:30-17:30 – Q&A - wywiad z brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Scrabble 2023

18:00 - zakończenie dnia

 

Sobota 9.03.2024:

9:00 - otwarcie Strefy Scrabble

11:00 - challenge konkursowy

12:00 - live z rozgrywki scrabble

14:00-17:00 - turniej w Belgijkę (zapisy na miejscu i w internecie)

17:00 - 17:30 – zakończenie turnieju i ogłoszenie wyników

18:00 - zakończenie dnia

 

Niedziela 10.03.2024:

9:00 - otwarcie Strefy Scrabble

11:00 - live z rozgrywki scrabble

12:00 - dyktando słowne J

13:00 - challenge konkursowy

14:00-16:00 - zagraj z profesjonalistą! (porady taktyczne gry w Scrabble)

16:00 - zakończenie dnia