Organizator:

Strefa komiksu

Podziel się

Strefa komiksu to specjalne miejsce poświęcone coraz popularniejszym w naszym kraju opowieściom obrazkowym. Znaleźć tu będzie można stoiska polskich wydawców komiksowych, oferujących albumy zarówno rodzimych, jak i zagranicznych twórców.

 Strefa komiksu to specjalne miejsce poświęcone coraz popularniejszym w naszym kraju opowieściom obrazkowym. W tym roku będziecie mogli obejrzeć kolejne wydania albumów polskich i zagranicznych twórców reprezentujące wszelkie style i odmiany historii obrazkowych dostępnych na rynku wydawniczym, a także książki i czasopisma poświęcone szeroko rozumianej tematyce komiksowej.  

Możecie zapytać nas o wszystko, co związane jest z wartościowymi komiksami. Doradzimy Wam, jak wybierać najlepszą literaturę obrazkową dla każdego – w każdym wieku.

OBWOŹNA CZYTELNIA KOMIKSÓW

Nie zapomnijcie też, że jak od paru lat, czeka na Was OBWOŹNA CZYTELNIA KOMIKSÓW Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu

Wszyscy zmęczeni będą mogli odpocząć i nacieszyć się komiksami w Czytelni i znajdą tu najlepszy klimat do lektury, ponieważ Obwoźna Czytelnia Komiksów została wyposażona w wygodne leżaki oraz kilkaset wybranych specjalnie dla Was komiksów ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (która posiada największy instytucjonalny zbiór komiksów w Polsce).  

Wszyscy chętni będą mogli również narysować własną superbohaterkę lub superbohatera (szczególnie zapraszamy młodszych) lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu sztuki komiksowej (propozycja dla starszych).