Organizator:

Strefa Komiksu na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Zapraszamy wszystkich fanów komiksów na Poznańskie Targi Książki!

Miłośników komiksów zapraszamy do specjalnie przygotowanej strefy w pawilonie 8 (stoisko 50), która została podzielona na część warsztatową oraz prelekcyjną.

W strefie warsztatowej najmłodsi fani komiksów będą mogli narysować swojego superbohatera albo rozwiązać superłamigłówkę. Jest to otwarta strefa warsztatowa dla dzieci w każdym wieku. W sobotę odbędą się: "Baśniowe zabawy" i warsztaty "Czy wiesz, jak rozpoznać manipulatora?". "Baśniowe zabawy" to warsztaty dla dzieci promujące czytelnictwo, podczas których na nowo odkrywane będą wspaniałe opowieści o księżniczkach, walecznych rycerzach i magicznych istotach. Natomiast w niedzielę oprócz rysowania superbohaterów i rozwiązywania super trudnych łamigłówek dzieci i młodzież zapraszamy na warsztaty plastyczne "Mamy tę moc" w oparciu o książkę "Mądra Wasylisa i inne baśnie o odważnych młodych kobietach".

W strefie prelekcyjnej będzie można wysłuchać referatów Michała Traczyka, Witolda Tkaczyka, Pawła Timofiejuka, Moniki Karmaza, Marcina Kalińskiego, Wojciecha Stefańca, Artura Jazdona, Tomasza Tomasz Samojlika, Karola Żaczka oraz Alicji Szulc.

Zapraszamy także na Obwoźną Czytelnię Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, dzięki której odwiedzający targi zyskają możliwość obejrzenia i poczytania najciekawszych albumów komiksowych z największego zbioru powieści rysunkowych w Polsce (ponad 17 tysięcy woluminów). 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Strefy Komiksu.

STREFA KOMIKSU - POBIERZ PROGRAM