Organizator:

Spotkaj się z autorami Wydawnictwa Zysk i S-ka

Podziel się

Zapraszamy na spotkania z Anną Potyrą, Adamem Szulcem, Wojciechem Wójcikiem, Janem Skóratowiczem, Joanną Jurgała-Jureczką i Aleksandrą Borowiec oraz gościem specjalnym Elżbietą Cherezińską.

Anna Potyra - urodzona w 1982 roku w Warszawie. Z wykształcenia anglistka.  Pasjonatka jeździectwa. Autorka serii z komisarzem Lorenzem. Jej debiutancka powieść „Pchła" została nominowana do Nagrody Kryminalnej Piły dla najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej roku 2019.

 

Joanna Jurgała-Jureczka - autorka Tajemnic prowincji i Siedmiu spódnic Alicji. Od dwudziestu siedmiu lat pisze o rodzinie Kossaków (Zofia Kossak opowieść biograficzna, Kobiety Kossaków, Kossakowie. Biały mazur, Kossakowie. Tango). Była dziennikarką, kierownikiem muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich. Jest laureatką Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia.

 

Aleksandra Borowiec - pochodzi z Płocka, mieszka w Warszawie, serce zostawiła na Warmii i Mazurach.  Swój powieściowy debiut, "Gwiazdę szeryfa", osadziła w 1945 roku na Mazurach. Dla równowagi więc w "Empatajzerze", drugiej książce, wybiega w przyszłość. Równie mocno, co mieszać gatunki, uwielbia pisać opowiadania, które można przeczytać m.in. w magazynach "Wizje" czy w "Autograf'.

 

Adam Szulc - Barber od ponad 35 lat. Edukator. Prowadzi znany w Poznaniu barber shop zwany potocznie Jamą. Autor dwóch książek opowiadających o fryzjerstwie męskim, muzyce i subkulturach: „Fryzjer Męski" i „Następny Proszę!".

 

Jan Skuratowicz - to jeden z najciekawszych, najbardziej kompetentnych badaczy architektury polskiej (zwłaszcza terenu historycznej Wielkopolski) XIX i XX wieku. Od początku swej kariery naukowej związany z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1990-1994 i 1998-2002 był radnym Rady Miasta Poznania, od kilkudziesięciu lat jest członkiem Stowarzyszenia Historyków Sztuki, gdzie przez wiele kadencji pełnił funkcje przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej. Był członkiem kilku rad muzealnych oraz członkiem wielu komisji zajmujących się opieką na zabytkami i ich konserwacją. W latach 2008-2015 był członkiem Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od wielu lat jest członkiem Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków przy wielkopolskim WKZ w Poznaniu. Jest autorem m.in. publikacji Architektura Poznania w latach 1890-1918, Dwory i pałace w Wielkim Księstwie Poznańskim, Dwory i pałace Wielkopolski, Secesja w Poznaniu.

Wojciech Wójcik - urodził się w 1981 roku w Warszawie. Po ukończeniu studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego przez pewien czas zajmował się dziennikarstwem sportowym. Od kilku lat pracuje jako urzędnik w administracji rządowej. Interesuje się sportem – głównie piłką nożną i baseballem – oraz turystyką górską i żeglarstwem. W wolnych chwilach podróżuje rowerem po Podlasiu. Autor świetnie przyjętych przez czytelników książek: Nikomu nie ufaj (2016), Garść popiołu (2016), Jezioro pełne łez (2017), Młoda krew (2018), Miałeś tam nie wracać (2019), Himalaistka (2020), Dziedzictwo von Schindlerów (2020), Kurs na śmierć (2021) i Krwawe łzy (2021).