Organizator:

Spotkaj się z autorami Wydawnictwa Replika

Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z Joanna Nowak, Anną Kapczyńską, Danielem Komorowskim, Ewą Bauer, Iwoną Żytkowiak, Magdaleną Kołosowską i Ewą Formellą z Wydawnictwa Replika.

Ewa Formella – pisarka, mieszkanka Trójmiasta, która pisanie traktuje jako pasję. Nie wyobraża sobie dnia bez książki, dlatego w każdej wolnej chwili czyta, dzieląc się opiniami o przeczytanych lekturach na swoim blogu Książki Idy. Autorka m.in. niezwykle poruszających, inspirowanych wspomnieniami powieści z serii „Szkatułka wspomnień” – „Listy do Duszki”, „Muzyka dla Ilse”, „Kołysanka dla Łani” i „Złoty konik dla Palmiry”

 

Magdalena Kołosowska – z zamiłowania pisarka, z wykształcenia uwielbiająca cyferki i Excela ekonomistka. Autorka powieści obyczajowych wypełnionych emocjami. Pisze dla kobiet i o kobietach, o ich radościach, smutkach i problemach. Spod jej pióra wyszły m.in. dwie trylogie– „Lepsze jutro” oraz „Pod wspólnym niebem”

 

Iwona Żytkowiak – pisarka, poetka, absolwentka filologii polskiej i studiów filozoficzno-etycznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Autorka powieści obyczajowych, m.in. „Wszystkie moje zmartwychwstania”, „Czas Łucji” i nowości – książki „Niechciane” opowiadającej o fascynujących dziejach kilku pokoleń silnych kobiet.

 Ewa Bauer – pisarka interesująca się psychologią, podróżami i dobrą kuchnią. Kocha Małego Księcia i kolekcjonuje wydania tej książki z całego świata! Na co dzień pracuje jako prawnik. Autorka m.in. porywającej sagi rodzinnej z historią w tle – „Tułacze życie”.

 

 

Daniel Komorowski – pisarz, łodzianin, od zawsze zainteresowany średniowieczem, ówczesnymi wojami i bitwami. Najbardziej zafascynowali go wikingowie. Z wykształcenia grafik, który uwielbia filmy i książki historyczne. Autor bestsellerowego cyklu „Furia wikingów”

 

Anna Kapczyńska – pisarka, poznanianka, jeżycka lokalna patriotka. Bywa komediantką, scenarzystką i reżyserką, zdarza jej się także występować na scenie, nagrywać podcasty i prowadzić warsztaty pisania scenariuszy. Autorka książki „Przedsionek szczęścia”.

 

Joanna Nowak – pisarka z zamiłowania, księgowa z zawodu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Pisze powieści obyczajowe, których fabuła osnuta jest wokół problemów dnia codziennego. Autorka trylogii „Siostry z ulicy Wiśniowej”, której ukazały się dotychczas dwa tomy – „Już nie ucieknę” i „Dopóki starczy sił”.