Organizator:

Ruszył nabór prac do Salonu Ilustratorów 2022

Podziel się

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek ogłasza nabór do Salonu Ilustratorów 2022 który, od 2003 roku towarzyszy Poznańskim Targom Książki. Towarzyszyć im będzie również w 2022 roku.

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Wydawnictwo Miejskie Posnania zapraszają do udziału w kolejnym Salonie Ilustratorów, który zostanie zaprezentowany w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w czasie XX Poznańskich Targów Książki w dniach 11-13.03.2022 roku. W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Ewy Kozyry Pawlak i Pawła Pawlaka zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji.

Celem Salonu Ilustratorów jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia, stojących u progu kariery), a także ułatwienie im bezpośrednich kontaktów ze środowiskiem wydawców, dlatego też Salon usytuowany jest na ekspozycji targowej.

Wystawę przygotuje i czuwać nad nią będzie Marta Buczkowska z Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Prace w wersji elektronicznej wraz z formularzem zgłoszenia należy nadsyłać do 15 stycznia 2022 roku, bezpośrednio na adres mailowy: edukacja@wm.poznan.pl.

 

Więcej informacji: https://kultura.poznan.pl/mim/kultura/news/aktualnosci,c,20/nabor-prac-do-salonu-ilustratorow-2022,173850.html