Organizator:

Przemysław Lis-Markiewicz "Historia Ukrainy 1000 lat w 100 minut" na PTK 2022!

Podziel się

Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Lis-Markiewiczem i na stoisko Poznańskiego Towarzystwa im. Iwana Franki

Przemysła Lis-Markiewicz to absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (filologia angielska, filologia ukraińska, prawo) i Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łesi Ukrainki w Łucku (prawo). Biegły sądowy. Założyciel Poznańskiego Towarzystwa im. Iwana Franki. Tłumacz literatury ukraińskiej. Od  2018 roku pisze książki w języku polskim i ukraińskim, w dorobku twórczym ma 6 powieści obyczajowych. W 2019 roku przetłumaczył dwa utwory słynnego ukraińskiego pisarza  Iwana Franki – powieść „ Skrzyżowane drogi” i dramat w 5 aktach „Ukradzione szczęście”, które zostały wydane w języku polskim po raz pierwszy w Poznańskim Towarzystwie im. Iwana Franki.  Jest feministą, socjalistą popiera Strajk Kobiet i  społeczność LGBT+,  jego powieści są odpowiedzią na zalew fake-newsów, populizmu i fałszu, których obecnie jest pełno we współczesnym świecie.

Zawsze mówi , że język ukraiński jest jego ulubionym językiem obcym, doskonale zna się na historii Ukrainy. Powieść Przemysława Lisa-Markiewicza  „Moskal” bardzo trafnie wyjaśnia dlaczego teraz na Ukrainie nastąpiło wzmożenie trwającej od 8 lat wojny, a w każdej jego powieści jest Ukraiński bohater, którego nie da się nie pokochać całym sercem. 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy pod scenę zieloną w piątek o 11:30 na "1000 lat historii Ukrainy w 100 minut."

Poznasz historię wschodniego sąsiada na nowo. Dowiesz się, od czego zaczęło się Państwo Ukraińskie, kim jest Iwan Franko, kim byli banderowcy i kogo nazywali kozakami? Poznaj historię w pigułce od czasów najdawniejszych do współczesności.

Zapraszamy na spotkanie z polskim pisarzem  Przemysławem Lisem-Markiewiczem, który w swojej rewelacyjnej powieści "Moskal" przewidział i trafnie wyjaśnił , dlaczego teraz w Ukrainie nastąpiło wzmożenie trwającej od ośmiu lat wojny.