Organizator:

Profesor Bogumiła Kaniewska nowym rektorem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

Podziel się

Pierwsza w historii kobieta pokieruje UAM

Literaturoznawczyni i polonistka, obecna prorektor ds. studenckich Bogumiła Kaniewska została wybrana rektorem Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kadencję 2020-2024. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia na Poznańskich Targach Książki i Targach Edukacyjnych! 

Nowa rektor UAM wygrała stosunkiem głosów 132:76. Na stanowisko rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza startował również prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, fizyk, prorektor kierujący Szkołą Doktorską UAM.

W swojej pracy badawczej prof. Kaniewska zajmuje się przede wszystkim literaturą XX wieku, teorią przekładu, a także literaturą dla dzieci. Od lat łączy działalność naukową z popularyzacją nauki, publikując recenzje i artykuły na łamach pism literackich (m.in. „Nowych Książek”). Dodatkowo, od 2012 do 2016 roku nowa rektor UAM pełniła funkcję dziekana Wydziału Filologii Polskie i Klasycznej.

Życzymy profesor Kaniewskiej samych sukcesów jako nowy rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczelnia zapewnia m.in. szereg atrakcji dla uczestników Poznańskich Targów Książki i Targów Edukacyjnych. Wydarzenia odbędą się w dniach 12-14 marca 2021 roku.