Organizator:

Poznańskie Targi Książki z patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podziel się

Poznańskie Targi Książki z patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.

Z dumą informujemy, że Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński objął honorowy patronat nad Poznańskimi Targami Książki 2020.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkich miłośników literatury zapraszamy do pawilonów numer 7 i 8 - bezpośrednie wejście od Wejścia Zachodniego od ulicy Śniadeckich. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Misją Poznańskich Targów Książki jest promocja czytelnictwa w Polsce oraz prezentacja premier wydawniczych zarówno uznanych pisarzy, jak i niszowych. Uczestnicy wydarzenia mogą również wziąć udział w warsztatach – zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Celem targów jest także promocja młodych, polskich ilustratorów poprzez wystawę Salon Ilustratorów, która składa się z prac aspirujących, młodych rysowników. Poznańskie Targi Książki to także okazja do spotkania z wieloma znanymi autorami.

Ramowy program targów

Poznańskie Targi Książki to blisko 150 wystawców, spotkania z 44 pisarzami, wystawy ilustracji, Stefa Scrabble, Stefa Naj Naj dla najmłodszych, giełda winylowa czy Strefa Komiksów. W ramach wydarzenia odbędzie się również konferencja Book Marketing oraz liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Pełna lista wystawców znajduje się tutaj
Pełna lista pisarzy znajduje się tutaj