Organizator:

Poznańskie Targi Książki pełne atrakcji

Podziel się

Przed nami XX edycja Poznańskich Targów Książki. Już 11-13 marca Poznań stanie się ponownie stolicą literatury.

 

 

Przed nami XX edycja Poznańskich Targów Książki. Już 11-13 marca Poznań stanie się ponownie stolicą literatury, a na terenie MTP pojawią się miłośnicy książek, fani czytania, łowcy autografów i nowości wydawniczych. A co w programie?

Goście specjalni Poznańskich Targów Książki

Poznańskie Targi Książki słyną z licznych spotkań z autorami. Spotkać tu można zarówno początkujących pisarzy, jak i gwiazdy dużego formatu. W tym roku gośćmi specjalnymi będą:

  • Mariusz Szczygieł - reporter, felietonista, pisarz non-fiction, którego książki wyszły w 21 krajach.
  • Jakub Żulczyk - autor m.in. „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze psów” czy „Informacja zwrotna”.
  • Elżbieta Cherezińska - autorka wielu bestsellerowych powieści historycznych, w tym popularnego cyklu „Odrodzone królestwo”.
  • Eliza Piotrowska -  autorka i ilustratorka bestsellerowych serii „Ciocia Jadzia”, „Tupcio Chrupcio” i „Legendy poznańskie”.

Harmonogram spotkań z gośćmi specjalnymi oraz pozostałymi autorami zdradzimy wkrótce.

Atrakcje dla pasjonatów

Podczas tegorocznej edycji Poznańskich Targów Książki nie zabraknie stref poświęconych pasjom i hobby. Przygotowaliśmy coś zarówno dla fanów czarnego krążka, czyli Giełdę winyli, na której pojawi się 10.000 płyt, płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z polski i zagranicy, jak i miłośników powieści rysunkowych, czyli Strefę komiksu. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli spędzić czas w Strefie Rodzinnego Czytania.

Nowości wydawnicze w atrakcyjnych cenach

Poznańskie Targi Książki to także oczywiście, a przede wszystkim książki! To tutaj będzie można zapoznać się z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw oraz renomowanych liderów na rynku wydawniczym. Nierzadko książki na stoiskach będzie można kupić w promocyjnych cenach. Wkrótce opublikujemy pierwszą listę wystawców!

Wystawy

W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Zobaczyć będzie można także wystawę z serii Salon Ilustratorów, którego celem jest prezentacja i promocja polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej (zwłaszcza reprezentantów młodego pokolenia).

Bilety

Wejście na Poznańskie Targi Książki jest bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Dostępna jest zarówno pula wejściówek dla osób posiadających, jak i nieposiadających Unijny Certyfikat Covid.