Organizator:

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA, edycja 7, idiom: Przypadek

Podziel się

Zrządzenie losu to sprawiło czy nie, nieważne. Ważne, że Poznań ma swój fe-stiwal kryminału, a jego siódma edycja rusza 17 września br! Program Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA, tym razem odbywającego się w dwóch miejscach: DS. Hanka i w LABA.landzie, jak co roku gęsty jest od nieprzypadkowych gości i wydarzeń!

Czy zbrodnią rządzi ślepy los? Czy sprawy kryminalne rozwiązywane są przez przypadek? Czy może jednak wszystko jest zaplanowane, tak jak tegoroczna edycja GRANDY? Obok specjalistów z Zakładu Medycyny Sądowej*: antropologów, genetyków, lekarzy sądowych, trzydniowe wydarzenie uświetnią najbardziej znani polscy pisarze i scenopisarze, w tym Katarzyna Bondą, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Max Czornyj, Igor Brejdygant, Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Hanna Greń, Olga Rudnicka czy Marek Stelar. Wykład 18+** o psychopatach poprowadzi prof. dr hab. Daniel Boduszek, a premierowo filmowy portret Stanisławy Paloeolog, pierwszej komendant policyjnych oddziałów kobiecych, przedstawi Biuro Programu Niepodległa.

W sobotni wieczór GRANDA zaprosi do swojej nowej plenerowej miejscówki, LABA.Landu, na wyjątkowe Ognisko Kryminalistów. Przy ogniu tysiąca palenisk będzie można na żywo doświadczyć słuchowiska kryminalno-sensacyjnego „Ballada o mieszadełku” i zrobić sobie retro zdjęcie z ulubionym pisarzem. O pełne brzuchy publiczności zadbają food trucki. Niedzielny poranek dedykowany będzie dzieciom. Podczas gdy najmłodsi wraz z książkowymi bohaterami rozwiązywać będą kryminalne zagadki pod okiem wydawnictwa Zakamarki, wraz ze Strefą Aikido ćwiczyć zabójcze wyskoki i kopnięcia, a przy boku policji poznawać techniki kryminalistyczne, dorośli ze spokojem usiądą na spotkaniach z kolejnymi pisarkami i pisarzami…

Pozytywna atmosfera GRANDY rozlewa się na całe miasto – stąd jak zawsze można wybierać z wydarzeń w ramach Stacji Sensacji. AszTeatr zaprasza na spektakl „Seks, zioło i stara szafa”, Biblioteka Raczyńskich – na wystawę o wielkopolskich czarownicach. W Bramie Poznania będzie można wziąć udział w kryminalnej grze rodzinnej, a w poznańskiej Marynce (Liceum im, Marii Magdaleny) m.in. spotkać się z pisarzami. Dla zmęczonych wrażeniami Brisman Kawowy Bar przygotuje kryminalne krwawe kawy. A to nadal nie wszystkie atrakcje!

PFK GRANDA potrwa od 17 do 19. września 2021 r. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka, al. Niepodległości 26 oraz w LABA.landzie, ul. Przełajowa 5. Pełną informację o programie Festiwalu oraz mapę Stacji Sensacji można znaleźć na www.festiwal-granda.pl oraz na FB wydarzenia

Festiwalowi patronują: Radio 357, portal TenPoznań, portal Zupełnie Inna Opowieść. Partnerami festiwalu są: Biblioteka Raczyńskich, Uniwersytet Medyczny im, Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, Biuro Programu Niepodległa oraz DecoCultura. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sponsorami wydarzenia są: Ahmad Tea i Chocolissimo.

*Niektóre wskazane w programie punkty ze względu na tematykę przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. **Na warsztaty Zakłady Medycyny Sądowej obowiązują zapisy przez stronę festiwalu.