Organizator:

Pisarz Jakub Ćwiek gościem Targów Książki

Podziel się

Miło nam poinformować, że gościem tegorocznych Targów Książki będzie także Jakub Ćwiek – pisarz, scenarzysta, komik stand-upowy, podróżnik. Zapraszamy!

Jakub Ćwiek – pisarz, publicysta, konferansjer i stand-uper. Autor ponad 30 książek, w tym czterotomowego cyklu „Chłopcy”, horroru „Ciemność płonie” i kryminałów noir „Grimm City”. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum.

Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą zdobył w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Od 4 lat mierzy się z literaturą crime, szukając w niej nieoczywistych ścieżek. Tak powstała seria „Drelich” – sensacja realizowana zgodnie z zasadami gatunku, ale przy zachowaniu pełnej wiarygodności. Do współpracy przy niej autor zaprosił szereg specjalistów m.in od choreografii walk.

Na Poznańskich Targach Książki będzie możliwość przedpremierowego zakupu najnowszej i długo wyczekiwanej książki autorstwa Jakuba Ćwieka „Drelich. Nim braknie tchu”.