Organizator:

Pedagog specjalny i działacz społeczny Marek Michalak gościem wydarzenia

Podziel się

Pedagog specjalny, działacz społeczny, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018 – Marek Michalak – będzie gościem Targów Książki! 11 marca opowie o swojej najnowszej książce „Opowieści o tym, co daje moc”.

Marek Michalak – pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, dr n. społecznych, autor licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka. Jego pierwsza książka dla dzieci „Opowieści o tym, co w życiu ważne” stała się niekwestionowanym bestsellerem wydawniczym z rekordową sprzedażą ponad 100 tysięcy egzemplarzy i została nagrodzona w XXI edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”, zdobywając Nagrodę Główną w kategorii „Książki dla dzieci w wieku 8-17 lat”.

Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Inicjator uchwalenia przez Sejm Roku Janusza Korczaka w 2012 roku, Roku Ireny Sendlerowej w 2018 roku i Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada). Doprowadził do licznych zmian w prawie, które lepiej zabezpieczają dobro dziecka (m.in. wprowadzenia całkowitego zakazu stosowania kar cielesnych wobec dzieci).

W sobotę 11 marca o godzinie 13:00 na scenie Poznańskich Targów Książki w pawilonie nr 7 odbędzie się oficjalna premiera „Opowieści o tym, co daje moc”, podczas której autor w rozmowie z Małgorzatą Swędrowską opowie m.in. o fenomenie książki, spotkaniach z czytelnikami, inspiracjach literackich i pracy nad książką.