Organizator:

Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podziel się

Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że Poznańskie Targi Książki zostały objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To dla nas niesamowite wyróżnienie.

 

Cieszymy się, że nasz główny cel jakim jest promocja edukacji i kultury czytelnictwa wśród różnych grup wiekowych wpisuje się w misję Ministerstwa i uzyskuje jego aprobatę. Podczas Poznańskich Targów Książki będą prezentowane nowości ze świata literatury, umożliwimy szerokiej publiczności spotkania z autorami i rozmowy ze specjalistami z branży wydawniczej, każdy uzyska możliwość zapoznania się z ciekawymi wydawnictwami niezależnymi i niszowymi oraz renomowanymi liderami na rynku wydawniczym. 

Poznańskie Targi Książki to wydarzenie, które już od XX lat odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 2019 r. była to impreza skierowana głównie do najmłodszych czytelników, jednak jej 2 ostatnie edycje zostały poszerzone o prezentacje tytułów dla młodzieży i dorosłych.

Ważnym elementem Poznańskich Targów Książki są konferencje, panele  i spotkania branżowe  adresowane do szerokiej grupy odbiorców: bibliotekarzy, nauczycieli, księgarzy, tłumaczy, wydawców, blogerów, pisarzy. Udział w nich uznanych prelegentów i ekspertów  sprawia, że targi stają się źródłem cennych informacji i nieocenioną okazją do wymiany poglądów w gronie fachowców. W programie jest także Strefa Komiksu, Strefa Scrabble czy Giełda Winylowa.

Niezmiernie jesteśmy uradowani, że pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego będziemy promować czytelnictwo w naszym kraju.