Organizator:

Ostry Dyżur Literacki w Strefie Rodzinnego Czytania

Podziel się

Książki tylko na receptę! Skorzystaj z Ostrego Dyżuru Literackiego w ramach Strefy Rodzinnego Czytania.

OSTRY DYŻUR LITERACKI – KSIĄŻKI NA RECEPTĘ

Niejadek, nieśmiałek a może trudności w nowej szkole? Na te i wiele innych dziecięcych dolegliwości mamy wspaniałą receptę, a dokładnie książkę na receptę! Skorzystaj ze swoim dzieckiem z Ostrego Dyżury Literackiego w ramach Strefy Rodzinnego Czytania i zaraź malucha miłością do książek!

NA CZYM POLEGA OSTRY DYŻUR LITERACKI? 

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w ramach Strefy Rodzinnego Czytania będzie można skorzystać z usług „lekarzy” na Ostrym Dyżurze Literackim. Pomysł ten wykreowany przez Fundację Czas Dzieci polega na rekomendowaniu przez osoby dorosłe dobrych książek jako lekarstwo na różne dziecięce dolegliwości.

"LEKARZE" OSTREGO DYŻURU LITERACKIEGO

Innowacyjność tego przedsięwzięcia w Poznaniu polega na tym, że „lekarzami” będą młodzi czytelnicy 12-14-letni, którzy dopiero co opuścili krainę dzieciństwa. Będą wsłuchiwać się w dziecięce opowieści i podsuwać tytuły sprawdzonych przez siebie pozycji. Wyjątkowym, młodym stażystom będzie towarzyszył doświadczony „medyk” czyli dorosły, znawca książek dla dzieci.

Stażyści na Ostrym Dyżurze Literacki to pierwsza taka w Polsce inicjatywa upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i nastolatków.

Godziny dyżurów:

Sobota i Niedziela 11.00- 13.00

Więcej o Strefie Rodzinnego Czytania można przeczytać tutaj