Organizator:

Odwiedź HistoryLand w pawilonie 3A

Podziel się

Poznańskie Targi Książki i obecność na nich to też idealna okazja by odwiedzić HistoryLand, ekspozycję, która znajduje się w pawilonie 3A.

HistoryLand to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Na aż 10 unikatowych makietach w skali 1:50 odtworzone zostały najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Eksponaty zbudowane z największą dbałością o każdy szczegół ożywają i wciągają w wir historycznych wydarzeń. W HistoryLand zobaczymy więc osadę w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, bitwę pod Grunwaldem, bitwę morską pod Oliwą, obronę Westerplatte, bitwę pod Monte Casino, Stocznię Gdańską, a do tego Klasztor na Jasnej Górze, Katedrę Wawelską, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościołem Mariackim i Wierzą Ratuszową.

Na 1500 m² mieści się ponad 1000 lat Historii Polski i ponad milion klocków LEGO®. Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków ubogacają filmy, nagrania audio, wizualizacje i iluminacje. Na zwiedzających czekają m.in. gogle wirtualnej rzeczywistości, interaktywna trąbka hejnalisty, czujnik ruchu do sterowania światłem, czy ster do zmiany pogody na ekranie, które angażują wszystkie zmysły.

Tylko w HistoryLand można stanąć w szeregu z żołnierzami bitwy pod Grunwaldem i przenieś się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew; chwycić za ster na pokładzie okrętu Święty Jerzy, aby stoczyć walkę ze szwedzką flotą podczas bitwy pod Oliwą czy wejść na interaktywny kokpit i poczuć się jak dowódca podczas obrony Westerplatte.`

HistoryLand powstał dzięki pasji i wytrwałości Marcina Tobolskiego, Krzysztofa Tobolskiego i Marcina Pietruchy, których połączyło zamiłowanie do historii, klocków LEGO® i rodzinne miasto – Poznań. Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana szerokiej publiczności w 2017 w Krakowie. Goszcząc w mieście Kraka, została odwiedzona przez miliony gości z całego świata.

Wystawa czynna jest od środy do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00 Bilety dostępne są online na tobile.pl

Dla grup szkolnych przygotowano zwiedzanie wystawy z przewodnikiem oraz warsztaty interaktywne.