Organizator:

Marek Michalak na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Z przyjemnością ogłaszamy kolejnego gościa Poznańskich Targów Książki. 12 marca odwiedzi nas Marek Michalak, były rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Marek Michalak -  tata Julii i Miłosza, pedagog, społecznik, Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018), Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Dzięki niemu do prawa polskiego wszedł m.in. zapis o bezwzględnym zakazie stosowania kar cielesnych wobec dzieci.

Niedawno odbyła się premiera jego kolejnej książki pt. Opowieści o tym, co w życiu ważne. Spotkanie z panem Markiem odbędzie się w sobotę 12 marca, zapraszamy!

"Opowieści o tym, co w życiu ważne" są niezwykłym, ciepłym współczesnym dialogiem rodzeństwa. Julka i Miłosz opowiadają o swoich codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych, koleżeńskich. Czasami się sprzeczają, czasami sobie pomagają, dzielą się spostrzeżeniami, z uwagą wsłuchują się w niektóre opowieści dorosłych. Tłumaczą trudne słowa: miłość, tolerancja, własne zdanie, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm. Te pojęcia wyprowadzają z konkretnych sytuacji, dokumentują je różnymi zdarzeniami i – co najważniejsze – własnymi refleksjami.

(fragment recenzji prof. dr hab. Barbary Smolińskiej-Theiss)