Organizator:

Lubię czytać i opetaniczytaniem.pl Patronem Medialnym Poznańskich Targów Książki!

Podziel się

Świetne targowe informacje! Do Poznańskich Targów Książki dołączają: Lubię czytać oraz opetaniczytaniem.pl.

 

Te dwa miejsca w sieci są przepełnione dyskusjami o książkach, informacjami ze świata literatury i nie tylko, to kumulacja zdjęć, cytatów, książkowych propozycji a także licznych recenzji!

Poniżej prezentujemy jedną z ostatnich recenzji autorstwa Joanny Jurkiewicz dotyczącej książki: "A lasy wiecznie śpiewają" Trygve Gulbranssen.

-Dziewiętnastowieczna Norwegia, długie zimy, wyniośli i z pozoru chłodni ludzie z gorącymi sercami i przyroda, która determinuje tak wiele. To Teresa, Dorota i Adelajda – główne bohaterki obu tomów – sprawiły, że zanurzyłam się w ich świat wyznaczany porami roku, świętami, narodzinami i śmiercią. Stary Dag i jego syn noszący to samo imię, nie przekonali mnie do siebie, byli za bardzo w swoich kniejach, borach lub interesach, żebym mogła chcieć poświęcać im uwagę. Tego typu mężczyźni nie są już w kręgu moich zainteresowań, choć pewnie niejednej czytelniczce serce będzie biło szybciej na niedostępność i wyobcowanie znikającego w lasach Norwega. Bogaty, chłopski majątek  odkrywa wiele swoich tajemnic i warto do niego zajrzeć na prawie sześciuset kartach sagi, nawet, jeśli nie jest to, tak jak dla mnie, wasza ulubiona forma literacka.

Tę i więcej książkowych recenzji możecie znaleźć na: https://opetaniczytaniem.pl/