Organizator:

Już w weekend Poznański Festiwal Kryminału GRANDA. Zapraszamy!

Podziel się

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA po raz szósty! Poznańskie Targi Książki zapraszają na Stary Rynek i do DS Hanka od 18 do 20 września 2020 roku. Zobacz, co się będzie działo.

GRANDY nie będzie?! Na takie kłamstwo nikt się nie nabierze! Nawet w nieprzewidywalnych czasach Poznański Festiwal Kryminału GRANDA okazuje się stałym punktem jesieni. Po raz 6-ty. Od 18 do 20 września. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe przygotowane przez Fundację GRANDA jest bezpłatny. Zapisy na spotkania ruszają 6 września na stronie www festiwalu!

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA, edycja 6, idiom: Prawdziwe kłamstwa.

Tym razem w znakomitym towarzystwie pisarzy, kryminologów, policjantów, aktorów i specjalistów różnych branż rozważane będą liczne i niezwykłe aspekty kłamstwa. Sprawdzane będą jego wszystkie odcienie i barwy, zbadana jego płeć i natura psychologiczna. Będzie się mówić o zmyślaniu i używaniu kłamstwa jako narzędzia kreacji, o manipulacji, uwikłaniu i pokusach. I o tym, dokąd kłamstwo prowadzi. Padnie pytanie o to, czy prawda może dopuścić się kłamstwa? Wśród kilkudziesięciu (prawdziwych) gości znajdzie się m.in. Katarzyna Bonda, Vincent Severski, Katarzyna Puzyńska, Igor Brejdygant, Robert Małecki, Przemek Semczuk, Ryszard Ćwirlej, Joanna Jodełka, Marta Guzowska, podcaster Marcin Myszka, profiler Bohdan Lach, Mikołaj Kołyszko …

W ramach tegorocznego Festiwalu odbędzie się również coroczna Gala premier, a także zajęcia, warsztaty i wystawy organizowane przez Stacje Sensacje: Bibliotekę Raczyńskich, poznańską Marynkę oraz inne instytucje kultury i nauki. Nie zabraknie cieszącego się niesłabnącym powodzeniem spotkania z pracownikami Zakładu Medycyny Sądowej.

Dla przeciwwagi tegoroczna Granda ma również wyjątkowo atrakcyjną reprezentację PRAWDY. Dzięki współpracy z Biurem Programu Niepodległa podczas festiwalu obchodzona będzie  95. rocznica utworzenia żeńskich oddziałów Policji. Temu wydarzeniu poświęcony będzie niedzielny program, który rozpocznie… huczna parada z orkiestrą dętą na Starym Rynku. Dalsza część dnia wypełniona będzie pokazami i dyskusjami na temat kobiet w historii Policji.

PFK GRANDA potrwa od 18 do 20. września 2020 r. Główne wydarzenia odbywać się będą w DS. Hanka oraz na Starym Rynku (parada 20.09.2020) Dokładny plan Festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia: www.festwial-granda.pl. Bieżące informacje można też znaleźć na profilu FB GRANDY  www.facebook.com/festiwalgranda.

Do zobaczenia!