Organizator:

Bernard Minier - kolejny autor PTK 2024

Podziel się

Poznajcie kolejnego autora, który zagości na Poznańskich Targach Książki. Bernard Minier to francuski pisarz, znany głównie z powieści kryminalnych. 

 

 

 

 

Bernard Minier

To francuski pisarz, autor powieści kryminalnych. Od dzieciństwa uciekał w książki. Chęć pisania odkrył w sobie już jako siedmiolatek, kiedy w szkole usłyszał nauczyciela czytającego „Robinsona Crusoe”. Pisał zaś, odkąd skończył dziesięć lat. A pierwszą ofiarę zamordował (oczywiście na papierze) jako szesnastolatek.

Po ćwierć wieku porzucił pracę w urzędzie celnym na rzecz pisania książek. Jak wspomina w jednym z wywiadów dla wydawnictwa Rebis - jednym z jego autorytetów był Witold Gombrowicz.

Jego pierwszym dziełem była książka “Bielszy odcień śmierci”, która od razu stała się bestsellerem. Za tą powieść otrzymał szereg nagród, m.in. Prix Polar au Festival de Cognac (2011) i Prix de l’Embouchure (2012). W 2012 wydał drugie dzieło - “Krąg”, które również zyskało popularność i zostało wyróżnione Prix des bibliothèques et des médiathèques Cognac (2013).

Przy tworzeniu książek współpracuje z funkcjonariuszami policji, dzięki czemu jego dzieła oddają rzeczywistość, a działania podejmowane przez bohaterów książek, zbliżone są do realnych działań służb. 

Książki Miniera są tłumaczone na 21 języków.

O zmianach, jakie zaszły w życiu pisarza po opublikowaniu pierwszej książki można posłuchać w wywiadzie Domu Wydawniczego Rebis.

Autor zagości na targach na zaproszenie wydawnictwa Rebis.