Organizator:

Autorzy Wydawnictwa Znak na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Miło nam poinformować, że podczas tegorocznych targów będą z nami autorzy Wydawnictwa Znak. Zapraszamy na spotkania autorskie!

Agnieszka Jankowiak-Maik

Jest właścicielką popularnego fanpage’a „Babka od histy”, wiceprezeską fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką wielu artykułów na portalach Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, a także nauczycielką, która od lat aktywnie działa na rzecz zmiany edukacji w Polsce. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press oraz została Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. W tym samym roku redakcja „Wysokich Obcasów” uznała ją za jedną z 50 Śmiałych – za sprzeciw wobec reformy edukacji.

Agnieszka Płoszaj

Autorka powieści kryminalno-obyczajowych („Czarodziejka”, „Ogrodnik”, „Bigamista”). Doskonale rozumie, czym jest dobry kryminał, a zwłaszcza jego społeczny kontekst. W swoich powieściach zręcznie splata intrygę z wątkami historycznymi. Prywatnie jest mamą Nataszy i Poli. Kocha malarstwo, absurdalny humor Monty Pythona i dobry film. W życiu kieruje się zasadą, że jak czegoś nie wolno, to trzeba szybko i skutecznie. I zazwyczaj z uśmiechem.

Aleksandra Śmigielska

Autorka nagradzana wielokrotnie w konkursach organizowanych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda. Warsztat pisarski doskonaliła pod okiem Katarzyny Bondy, Wojciecha Chmielarza i Marty Guzowskiej. Kocha las i matematykę. Z bohaterką „Oszustki” łączy ją zawód oraz kot. Szczęśliwie nic więcej.

Cyryl Sone

Z wykształcenia prokurator, z zamiłowania pisarz. Podczas przeszło 8 lat pracy zawodowej poprowadził kilka tysięcy postępowań karnych, uczestniczył w setach czynności: rozpraw, przesłuchań i sekcji zwłok. W serii kryminałów o prokuratorze Konradzie Kroonie odkrywa przed czytelnikiem realia polskiego wymiaru sprawiedliwości. Pierwszy tom cyklu, kryminał „Krzycz, jeśli żyjesz”, szturmem zdobył listy bestsellerów i został okrzknięty przez czytelników najgłośniejszym debiutem roku 2022!

Dominik Héjj

Doktor politologii, wykładowca akademicki, analityk, dziennikarz. Ekspert wypowiadający się na temat Węgrzech w mediach różnego nurtu: w Polskim Radiu, radiu TOK FM, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Krytyce Politycznej”. Twórca portalu www.kropka.hu oraz konta na Twitterze (11,8 tys. obserwujących) poświęconych węgierskiej polityce.

Jolanta Maria Kaleta

Polska historyk i politolog, emerytowana nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Pracowała jako asystentka w Muzeum Historycznym we Wrocławiu, a następnie w Muzeum Sztuki Medalierskiej. Od 2012 roku poświęciła się pisaniu powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych.

Mariusz Czubaj

Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną (w 2009 i 2017 roku). Profesor antropologii na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Autor popularnych powieści kryminalnych przetłumaczonych m.in. na angielski, niemiecki, turecki, ukraiński i włoski. Saksofonista jazzowy i szachista.

Weronika Rokicka

Wykładowczyni na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego; absolwentka indologii i politologii; doktorka nauk humanistycznych. Jako stypendystka rządu indyjskiego i programu Erasmus Mundus dwa lata studiowała w Indiach i Nepalu, gdzie regularnie wraca, by poznawać kolejne miejsca, ludzi i kultury. Od lat komentuje dla polskich mediów wydarzenia w Azji Południowej. Prywatnie miłośniczka krykieta i długich podróży pociągiem po Indiach.