Organizator:

Autorzy wydawnictwa BeYA na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Jak co roku na Poznańskich Targach Książki nie zabraknie autorów literatury młodzieżowej! Poniżej prezentujemy autorów wydawnictwa BeYA, należącego do Grupy Helion, których spotkacie podczas tegorocznych targów.

Anna Bellon

Autorka romansów new adult, specjalistka od muzyków, hokeistów i porywów serca. Debiutowała w 2016 roku powieścią "Uratuj mnie", pierwszą częścią serii "The Last Regret", którą wcześniej publikowała na Wattpadzie. Pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego, od kilku lat mieszka w Warszawie. Po godzinach, jeśli nie pisze, ogląda programy cukiernicze, mecze hokeja lub słucha kryminałów.

FortunateEm

Od dziecka marzyła, by związać przyszłość z rysowaniem i książkami. Kiedy zaczęła publikować na Wattpadzie, była akurat nadzwyczaj daleko od tych pragnień ― wyszła z bezpiecznego domu prosto w gęsty las szkolnej rzeczywistości. Pisanie opowiadań było jedynym, co nie pozwalało się jej rozpaść. Tak poznała wspaniałych ludzi i w końcu odnalazła siebie, a także to, co sprawia jej największą radość. Dziś w każdej księgarni można znaleźć jej najprawdziwsze spełnione marzenie: książkę z ilustracjami autorki ― dziewczyny, która w najśmielszych marzeniach nie przypuszczała, że będzie częścią świata powieści. Autorka cyklu "Kamienie Miami" oraz "Scars".

Katarzyna Barlińska vel P.S. HERYTIERA

Zadebiutowała w 2016 roku na platformie Wattpad, na której jako pierwsza w Polsce zebrała ponad 115 tysięcy obserwujących. Znana pod pseudonimem PIZGACZ autorka trylogii Hell, zakochana w swoim psie i we Wrocławiu.

Marta Łabęcka

Studentka filologii angielskiej na jednej z poznańskich uczelni. Kocha języki obce prawie tak bardzo, jak książki i swoje koty. Przygodę z pisaniem zaczęła podczas wakacji ― zajęła się nim dla zabicia czasu i od tamtej pory nie może (ani nie chce) przestać tworzyć. W przerwach między pisaniem i publikowaniem w internecie wymyśla kolejne historie, które podbiją serca czytelników. Autorka serii "Flawless".

Mateusz Cieślik

Pasjonat kreowania światów i snucia opowieści. Dorastał w małym miasteczku niedaleko Gliwic, jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Na co dzień przemierza ulice pobliskich miast w poszukiwaniu inspiracji. „Mateusz, ty za dużo myślisz” ― to słowa, które najczęściej słyszy od znajomych. Niestrudzony pożeracz fikcji, nie wyobraża sobie domu bez półek uginających się pod ciężarem książek otwierających portale do najprzeróżniejszych przygód. "Urząd do Spraw Dziwnych" to jego debiut literacki.

Monika Rutka

Z wykształcenia logistyk, spełnia się w aktorstwie i pisarstwie. Kiedy miała szesnaście lat, zaadresowała do siebie list, w którym napisała, że swoją przyszłość wiąże z pisaniem. Nazywano ją „dziewczyną o wybujałej wyobraźni” i „niepoprawną marzycielką”. Aktualnie niemal we wszystkich księgarniach w Polsce znajdziesz stworzoną przez nią trylogie "The Chain", nigdy bowiem nie zwątpiła w siebie. Ty również tego nie rób.

Natalia Fromuth

Autorka powieści "Perfectly wrong" oraz "Lights Up". Jako dziecko bardziej marzyła o zostaniu piosenkarką, niż pisarką. Dopiero w wieku 13 lat zdała sobie sprawę, że świat to zbiór opowieści. Zaczęła tworzyć własne, aby stać się jego częścią. Bardzo lubi wyzwania oraz uczyć się nowych umiejętności. Ciągle chwyta się nowego hobby, jak szycie, sport czy szydełkowanie, ale to pisanie jest tą pasją, do której cały czas powraca.

Zuzanna Bandosz

Autorka powieści fantastycznych. "Uciekając przed przeznaczeniem" to jej debiut literacki, który jeszcze przed premierą podbił serca obserwatorów autorki na TikToku ― jej konto śledzi ponad 15 tysięcy osób! Fantastyka otaczała ją od zawsze, w filmach i literaturze; szczególnie ceni świat stworzony przez Tolkiena. Czerpie inspirację z muzyki, najczęściej klasyki. Najbardziej lubi pisać nocą ― księżyc ma dla niej wyjątkowe znaczenie. Poza pisaniem gra na pianinie i jeździ figurowo na łyżwach.