Organizator:

Autorzy Grupy Wydawniczej FOKSAL

Podziel się

Miło nam przedstawić kolejnych pisarzy, którzy będą obecni na Poznańskich Targach Książki. Prezentujemy autorów zaproszonych przez Grupę Wydawniczą FOKSAL.

Podczas Poznańskich Targów Książki będzie można spotkać następujących autorów z GW FOKSAL: 

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe życie. Autorka baśni „Mali, Boli i Królowa Mrozu” i powieści obyczajowej „Ona i dom, który tańczy”. W 2019 roku wydała świetnie przyjętą „Czerwień”, pierwszą część cyklu „Kolory zła”. W 2020 roku ukazała się kontynuacja bestsellerowej serii, czyli nagrodzona srebrną statuetka Best Audio Empik Go „Czerń”. Ostatni tom, „Biel”, okazał się doskonałym zwieńczeniem kryminalnej trylogii. Jej najnowsza powieść, „Szelest”, to hipnotyzujący thriller kryminalny, otwierający nowy cykl „Granice ryzyka”.

Tomasz Żak – zajmował się wieloma rzeczami: był dziennikarzem telewizyjnym, zarządcą nieruchomości, handlowcem, wokalistą w kapeli hardcore punk oraz radnym miejskim. Obecnie razem z narzeczoną prowadzi firmę, a większość wolnego czasu spędza na wprowadzaniu się w stan euforii za pomocą butów do biegania i kilogramów żelastwa do przerzucenia. Jak nie śpi, to czyta, a jak nie czyta, to gra na konsoli: zdecydowanie za długo. Autor świetnie przyjętej debiutanckiej Trzydziestki. Najnowsza powieść Żaka, Dwudziestka, to jej kontynuacja.

Małgorzata Starosta – pisarka urodzona we Wrocławiu, z wykształcenia polonistka i etnolożka. Debiutowała w 2020 r. trylogią komedii obyczajowo-kryminalnych „Pruskie baby”. W 2021 r. wydała pierwszy tom cyklu „W siedlisku” („Szczęśliwy los”). Jej komedia kryminalno-kulinarna „Wina wina” (2021) opisująca perypetie Agaty Śródki, spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników, zwyciężyła też w konkursie „Moc śmiechu”. Jej najnowsza książka, „Tajemnica carycy”, to kontynuacja przygód restauratorki-celebrytki.