Organizator:

Autorka książek dla dzieci Åsa Lind zagości na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Przedstawiamy autorkę wspaniałych bajek dla najmłodszych czytelników!

 

Åsa Lind

Urodziła się w 1958 roku jako najmłodsza z czterech sióstr i dorastała we wsi Karbäcken w północnej Szwecji. Kuchenny stół w domu rodzinnym był centrum jej świata. Prawdopodobnie właśnie tam, otoczona opowieściami bliskich i historiami płynącymi z radia, stała się pisarką, na długo zanim nauczyła się pisać. Nie wyobraża sobie życia bez czytania i pisania.

 

W swoich książkach stara się uchwycić rzeczy na pozór nieuchwytne, eksperymentuje z językiem, próbuje odkrywać go na nowo. Bo co właściwie można wyrazić w słowach? Jak „napisać” kolor? Jak „opowiedzieć” zapach? Czy w książce można zmieścić kosmos? Åsa Lind chce pisać książki, które nie kłamią i do których chce się powracać. Bo dobra książka to taka, którą czyta się wielokrotnie, a najlepiej na głos.

 

Åsa Lind jest członkinią Szwedzkiej Akademii Literatury Dziecięcej. Żywo angażuje się w propagowanie dobrej literatury dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi spotkania i wykłady, w których opowiada o tym, ile wymiernych korzyści płynie z czytania książek.

 

Nakładem Wydawnictwa Zakamarki w Polsce ukazały się jej książki: „Piaskowy Wilk”, „Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia” oraz „Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły”, „Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk”, „Ekspedycja Elliki Tomson” i „Chusta babci”.

 

Lista autorów dostępna jest tutaj:

Lista autorów