Organizator:

Poznańskie Targi Książki 2024 w pigułce

Podziel się

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Poznańskich Targów Książki, które odbędą się już 8-10 marca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Poznańskie Targi Książki są ważnym miejscem spotkań pisarzy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy i środowisk naukowych, a przede wszystkim miłośników literatury.

Tysiące książek pod jednym dachem

Podczas tegorocznej edycji bestsellerowe książki, jak i nowości wydawnicze zaprezentuje ponad 200 wystawców. W gronie tym znajdują się renomowani liderzy rynku wydawniczego, ale będzie można zapoznać się również z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw.

To doskonała okazja, aby uzupełnić domową biblioteczkę, zwłaszcza że wystawcy planują ciekawe promocje dla gości targów.

Co, gdzie, kiedy Ceny biletów i dodatkowe informacje LISTA WYSTAWCÓW

KUP BILET NA POZNAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI

 

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Poznańskie Targi Książki? 

Spotkania z autorami

W tym roku na Poznańskich Targach Książki zagoszczą m.in.:

 • Åsa Lind
 • Katarzyna Bonda
 • Marta Łabęcka
 • Anna Bikont
 • Marcel Moss
 • Katarzyna Ryrych
 • Marcin Mortka
 • Roksana Jędrzejewska-Wróbel
 • Katarzyna Barlińska vel. P.S. Herytiera

Lista gości powiększa się z dnia na dzień.

LISTA AUTORÓW

 

Giełda Winyli

Już po raz piąty podczas Poznańskich Targów Książki pojawi się możliwość uzupełnienia kolekcji czarnych krążków o nowe egzemplarze z wszystkich gatunków muzycznych: ROCK, JAZZ, POP, HEAVY METAL, MUZYKA POLSKA, ELEKTRONIKA, HIP HOP, SOUL FUNK. Na miejscu znajdziecie selekcję około 10.000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy. 

Strefa Bookmediów

Przez wszystkie trzy dni w specjalnej strefie będziemy gościć przedstawicieli wydawnictw, autorów, zarówno tych doświadczonych, jak i debiutujących oraz znane twarze mediów społecznościowych. Szykujemy dla was wiele atrakcji! 

Atrakcje dla dzieci

Podczas targów nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin. Już dziś zapraszamy do pawilonu 7, gdzie czekać będzie nie lada gratka dla młodszych miłośników książek! Strefa Rodzinnego Czytania, Teatr Mozaika i spotkania z autorami książek dla dzieci to tylko kilka z przygotowanych atrakcji! W pawilonie znajdziecie także wiele wydawnictw z bogatą ofertą literatury dziecięcej. 

Nieco starsze dzieci zapraszamy do Strefy Scrabble, w której można rozegrać partyjkę kultowej gry słownej, a także na warsztaty.

 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi newsami!
Znajdziesz nas na

Facebooku Instagramie TikToku

 

 

Parking

Zwiedzających zapraszamy również na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK.
Wjazd za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP (ul. Głogowska 11). 

 

Gastronomia

Na terenie targów znajduje się restauracja Pasodobre. Hiszpańskie dania, pełne aromatu i świeżości oraz genialne w swojej prostocie przekąski tapas! 

 

 

A w Basilico Bistro znajdziesz pyszne, ciepłe, dwudaniowe express lunche. Idealna opcja na obiad podczas wydarzeń targowych i nie tylko. 

 

Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne - bistro i coffee pointy.

 

 

Wydarzenia towarzyszące targom

Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne. To doskonała okazja dla uczniów, by zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych, posłuchać ciekawych wykładów i wziąć udział prelekcjach oraz wystąpieniach znanych osobistości ze świata nauki.

W programie targów ponadto: 

 • koncerty, wystąpienia i wystawy,
 • konkursy z nagrodami
 • akcje charytatywne.

Targom towarzyszyć będą także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

 

Bilet na Poznańskie Targi Książki upoważnia do wstępu na
Targi Edukacyjne i odwrotnie!