Organizator:

Poznańskie Targi Książki 2023 w pigułce

Podziel się

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Poznańskich Targów Książki, które odbędą się już 10-12 marca 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Poznańskie Targi Książki są ważnym miejscem spotkań pisarzy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy i środowisk naukowych, a przede wszystkim miłośników literatury.

Tysiące książek pod jednym dachem

Podczas tegorocznej edycji bestsellerowe książki, jak i nowości wydawnicze zaprezentuje ponad 150 wystawców. W gronie tym znajdują się renomowani liderzy rynku wydawniczego, ale będzie można zapoznać się również z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw.

To doskonała okazja, aby uzupełnić domową biblioteczkę, zwłaszcza że wystawcy planują ciekawe promocje dla gości targów.

Co, gdzie, kiedy Katalog Wystawców

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Poznańskie Targi Książki? 

Spotkania z autorami

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji Poznańskich Targów Książki są m.in.:

  • Wojciech Chmielarz
  • Łukasz Orbitowski
  • Waldemar Kuligowski
  • Marta Galewska-Kustra
  • Carla Montero
  • Urlich Hub
  • Katarzyna Barlińska vel. P.S. Herytiera.

Lista gości powiększa się z dnia na dzień.

 

Program wydarzeń - 4 sceny Spotkania na stoiskach Warsztaty dla dzieci

Giełda Winyli

Już po raz czwarty podczas Poznańskich Targów Książki pojawi się możliwość uzupełnienia kolekcji czarnych krążków o nowe egzemplarze z wszystkich gatunków muzycznych: ROCK, JAZZ, POP, HEAVY METAL, MUZYKA POLSKA, ELEKTRONIKA, HIP HOP, SOUL FUNK. Na miejscu znajdziecie selekcję około 10.000 płyt winylowych przygotowanych przez wystawców z Polski i zagranicy. 

TikTok BookClub

Przez wszystkie trzy dni w specjalnej strefie będziemy gościć członkó grupy TikTok BookClub! 🤩 Iza, Zosia, Kinga, Antek oraz Adrian będą tworzyć z nami coś zupełnie nowego.

Inne atrakcje

Podczas targów nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin. Już dziś zapraszamy do Strefy Scrabble oraz do Strefy Rodzinnego Czytania dla najmłodszych.

Będzie można obejrzeć prace wyróżnione w konkursie "Salon Ilustratorów".

Wstęp na Poznańskie Targi Książki jest bezpłatny!

Śledź nasz fan page

Parking

Chcesz zaparkować na terenie targowym, bezpośrednio przy pawilonach? Już dziś kup kartę parkingową! Wjazd bramą nr 7 (ul. Bukowska).

 

Zwiedzających zapraszamy również na nowo otwarty parking podziemny - Parking PWK.
Wjazd za budynkiem Centrum Targowego, na wysokości dworca PKP (ul. Głogowska 11). 

Gastronomia

Na terenie targów znajduje się restauracja Garden City (vis-avis hal targowych nr 7 i 8), do której serdecznie zapraszamy na smaczne i urozmaicone posiłki. Dodatkowo podczas targów w wyznaczonych miejscach dostępne będą specjalne strefy gastronomiczne - bistro i coffee pointy.

 

Wydarzenia towarzyszące targom

Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne. To doskonała okazja dla uczniów, by zapoznać się z ofertą szkół i placówek edukacyjnych, posłuchać ciekawych wykładów i wziąć udział prelekcjach oraz wystąpieniach znanych osobistości ze świata nauki.

W programie targów ponadto: 

  • koncerty i wystawy, w tym występ Joanny Dudkowskiej Band feat. Chuck Frazier oraz koncertującej po całym świecie Orkiestry Vivat
  • konkursy z nagrodami
  • akcje charytatywne.

Gościem specjalnym uroczystości inauguracji będzie Mariusz Szczygieł – reporter, felietonista, pisarz non-fiction.

Targom towarzyszyć będą także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Wstęp na Targi Edukacyjne jest także bezpłatny!

Targi Edukacyjne - więcej informacji