Organizator:

Zapraszamy do Strefy Komiksu na Poznańskich Targach Książki

Podziel się

Poznańskie Targi Książki to również strefy specjalne stworzone z myślą o wszystkich zwiedzających. Jedną z nich jest Strefa Komiksu, do której was serdecznie zapraszamy!

Strefa komiksu to specjalne miejsce poświęcone coraz popularniejszym w naszym kraju opowieściom obrazkowym. Odwiedzający targi znajdą tu stoiska polskich wydawców komiksowych oferujących albumy zarówno rodzimych, jak i zagranicznych twórców reprezentujących wszelkie style i odmiany historii obrazkowych dostępnych na rynku wydawniczym, a także książki i czasopisma poświęcone szeroko rozumianej tematyce komiksowej. Osoby zainteresowane otrzymają informacje na temat dostępnych i wartościowych komiksów odpowiednich dla różnych grup wiekowych, dzięki czemu będą mogły świadomie dobierać literaturę obrazkową odpowiednią dla siebie oraz swoich podopiecznych. A przy okazji znajdą zaciszne miejsce do wypoczynku i lektury w Obwoźnej Czytelni Komiksów, wyposażonej w wygodne leżaki oraz kilkaset komiksów ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, posiadającej największą instytucjonalną kolekcję komiksów w Polsce. Całość strefy dopełni przestrzeń, w której będzie można narysować własną superbohaterkę lub własnego superbohatera (propozycja dla młodszych) lub sprawdzić swoją wiedzę z zakresu sztuki komiksowej (propozycja dla starszych).

W sobotę, w godz. 13.00-14.30, Paweł Piechnik, autor komiksów „Chleb wolnościowy” oraz „Sybir. Moja historia” t. 1-2, poprowadzi warsztaty dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się: jak powstają komiksy, na co należy zwrócić uwagę przy ich tworzeniu, jak opowiedzieć ciekawą historię i wykreować własnych bohaterów.